Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2022

Slovenská pošta sa zapojila do súťaže o najkrajšiu poštovú známku, môžete zahlasovať online (foto)V súťaži o najkrajšiu poštovú známku roka 2022 je zapojená aj Slovenská pošta. Do súťaže, ktorej témou sú "Príbehy a mýty", vstúpila s poštovou ...Zdieľať
collage maker 04 jul 2022 03.17 pm 676x366 4.7.2022 (Webnoviny.sk) - V súťaži o najkrajšiu poštovú známku roka 2022 je zapojená aj Slovenská pošta. Do súťaže, ktorej témou sú "Príbehy a mýty", vstúpila s poštovou známkou "EUROPA 2022: Príbehy a mýty - Lomidrevo".


Nominálna hodnota známky je 1,50 eur. Organizátorom súťaže je asociácia PostEurop združujúca európskych poštových operátorov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Víťazov vyhlásia v Dubline


Za najkrajšiu známku môžu hlasovať filatelisti, priaznivci a obdivovatelia filatelie, a to cez internet na stránke posteurop.org/europa2022. Popri hlasovaní sa tiež dozvedia, prečo danú krajinu reprezentuje určitý rozprávkový motív.

Hlasovanie potrvá do 9. septembra 2022. Víťazi súťaže budú vyhlásení v írskom Dubline v októbri 2022 na valnom zhromaždení PostEurop.

Horal či pastier


Lomidrevo predstavuje slovenskú verziu príbehov o Heraklovi či Samsonovi, teda o hrdinoch obdarených nadprirodzenou silou. Zároveň však reprezentuje slovenský kontext - horal či pastier putujúci slovenskými dedinami s budzogáňom a valaškou.

Objavuje sa v klasickom rozprávkovom prostredí, napríklad s princeznami, drakmi či šťastnými koncami. Tak ho zachytili i slovenskí zberatelia 19. storočia, medzi inými aj Ján Francisci či Pavol Dobšinský.


Organizátor súťaže, asociácia PostEurop, zastrešuje európskych poštových operátorov od roku 1993. V 53 krajinách a územiach Európy zastupuje 55 poštových operátorov. Ročne sa v tomto odvetví spracuje 60 miliárd zásielok, spravuje 258 miliónov odberných miest a zamestnáva dva milióny ľudí.

Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta sa zapojila do súťaže o najkrajšiu poštovú známku, môžete zahlasovať online (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Haďom ostrove opäť vztýčili ukrajinskú vlajku, ústup Rusov znamenal významné víťazstvo
<< predchádzajúci článok
Česko vyhovie Slovensku a požičia mu bojové lietadlá JAS-39 Gripen, premiér Fiala v tom nevidí problém