Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. augusta 2021

Slovenské baletky dosiahli medzinárodný úspech, v súťaži Dance World Cup získali zlatú i bronzovú medailu


Tagy: balet

Slovenské baletky zo štúdia In ballet class získali na medzinárodnej súťaži Dance World Cup zlatú medailu za sólovú variáciu a bronzovú medailu v kategórii kvartet. Informovalo o tom na svojej stránkeZdieľať
galisova 676x465 17.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenské baletky zo štúdia In ballet class získali na medzinárodnej súťaži Dance World Cup zlatú medailu za sólovú variáciu a bronzovú medailu v kategórii kvartet. Informovalo o tom na svojej stránke Ministerstvo kultúry SR.

Súťaž bola online


Súťaž sa konala v anglickom Telforde od 9. do 14. augusta 2021 a vzhľadom na pandemickú situáciu sa uskutočnila online.

V kategórii sólových variácií od desať do 12 rokov získala zlatú medailu Laura Gálisová s variáciou Dulcinea a v kategórii kvartet v zložení Dorota Molnárová, Katarína Fabová, Lara Čalfová a Laura Gálisová získali bronzovú medailu s choreografiou z Labutieho jazera Pas de quatre. Slovenské súťažiace pod vedením Izabely Stehlíkovej sa kvalifikovali ešte v marci 2020 v Jihlave.

Čakajú ich ďalšie súťaže


„Na medzinárodnej tanečnej súťaži Dance World Cup sa zúčastňuje 120-tisíc detí zo 62 krajín sveta. Už účasť vo finále, kde sme sa kvalifikovali s piatimi tancami, je veľký úspech. Zlatá medaila pre Lauru a bronzová pre dievčatá je odmenou za ich pracovitosť a lásku k baletu,“ zhodnotila zakladateľka projektu In ballet class Izabela Stehlíková.

Dievčatá najbližšie čakajú medzinárodné súťaže v Brne, Olomouci a súťaž European Grand Prix vo Viedni.
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenské baletky dosiahli medzinárodný úspech, v súťaži Dance World Cup získali zlatú i bronzovú medailu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: balet
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bob Dylan čelí obvineniu zo sexuálneho zneužitia, zločinu sa mal dopustiť na 12-ročnom dievčati
<< predchádzajúci článok
Zomrel starosta Bernolákova Richard Červienka, prehral svoj boj s chorobou

Slovenské baletky dosiahli medzinárodný úspech, v súťaži Dance World Cup získali zlatú i bronzovú medailu - diskusné fórum čitateľov