03. októbra 2012

Slovenské hádzanárky prehrali v Maďarsku 24:30

Hádzanárky Slovenska podľahli v stredajšom prípravnom zápase v maďarskom Györi omladenému domácemu družstvu Audi ETO KC 24:30 (12:17). Slovenky sú od nedele na sústredení v Partizánskom, ...

hadzana GYÖR 3. októbra (WEBNOVINY) - Hádzanárky Slovenska podľahli v stredajšom prípravnom zápase v maďarskom Györi omladenému domácemu družstvu Audi ETO KC 24:30 (12:17).

Slovenky sú od nedele na sústredení v Partizánskom, kde budú až do konca týždňa pokračovať v príprave na novembrovú a decembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2013.

V piatok odohrajú modelované stretnutie proti domácemu interligovému družstvu HK Danlog a v sobotu sa stretnú s dorastencami Bojníc.

Výsledok - streda:

Audi ETO KC Györ (Maď.) - Slovensko 30:24 (17:12)
Najviac gólov za Györ: Amorimová a Pelczéderová po 5
Zostava a góly SR: Medveďová, K. Sedláčková - Trochtová, Wollingerová 2, Minárčiková, Stuparičová 2, Kováčiková 1, Súkenníková 6, Szöllösiová 1, A. Tóthová 4, Dubajová 4, Rajnohová 2, Polláková, S. Szarková 1, Michnová, Rebičová 1

Domáce vyhrávali v úvode 5:1, ale v 22. min bol stav už vyrovnaný 9:9. Záver I. polčasu patril maďarskému družstvu, ktoré si utvorilo ešte pred prestávkou päťgólový náskok (17:12). Po zmene strán hráčky Györu zvýšili svoje vedenie na rozdiel 8 gólov, na čo kouč SR Sabadka zareagoval oddychovým časom. Jeho zverenky potom znížili, no domáce hádzanárky vzápätí znovu získali osemgólový náskok, ktorý Slovenky v závere už iba mierne skorigovali na 24:30.

Hlas:
Peter Sabadka (tréner žien SR): "Kvalitný súper nastúpil posilnený o Brazílčanku Amorimovú a Francúzku Tervelovú. My sme v úvode nedokázali zrealizovať možnosti na prechodovú fázu. Naopak, súper naše chyby trestal gólmi z kontier. Potom sme sa dotiahli, ale v závere prvého polčasu sme inkasovali tri góly v oslabení a Györ nám odskočil. Aj po zmene strán sme sa snažili urobiť niečo s výsledkom, rozložili sme záťaž na všetky hráčky, ale nedokázali sme využiť naše prednosti."