Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

03. októbra 2012

Ambiciózny klub Machačkala sa zaujíma o Miroslava StochaO služby slovenského futbalového reprezentanta a hráča Fenerbahce Istanbul Miroslava Stocha sa zaujímajú viaceré kluby, najnovšie ide o ruské tímy Anži Machačkala a Dinamo Moskva. ...Zdieľať
miroslav stoch BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) - O služby slovenského futbalového reprezentanta a hráča Fenerbahce Istanbul Miroslava Stocha sa zaujímajú viaceré kluby, najnovšie ide o ruské tímy Anži Machačkala a Dinamo Moskva.


Informuje o tom denník Izvestija. Dvadsaťdvaročný nitriansky odchovanec je podľa správy novým transferovým cieľom ruských klubov, odstupné je vraj 12 miliónov eur.

Hráčov agent Milan Lednický však priznal, že ani za spomenutú sumu by sa turecký klub s najväčšou pravdepodobnosťou nerozlúčil so Stochom.

"Klub Fenerbahce i samotný hráč sú spokojní s doterajšou spoluprácou. ´Miňo´ by určite rád dodržal platný kontrakt s tureckým vicemajstrom a až potom by si prípadne hľadal nový klub," uviedol Lednický, ktorý však úplne nevylúčil ani zmenu dresu v skoršom termíne: "Na druhej strane v prípade mimoriadne lákavej ponuky, s ktorou by súhlasili všetci zainteresovaní, by mohol Stoch opustiť súčasný klub."

Rýchlonohý krídelník sa ocitol už v lete v hľadáčiku ambiciózneho vedenia Machačkaly, aj na podnet holandského trénera tohto mužstva Guusa Hiddinka.

Anži vtedy údajne ponúkalo 17 miliónov eur, ale k transakcii neprišlo aj vzhľadom na blížiaci sa koniec prestupového obdobia. V januárovom termíne by sa mala opätovne otvoriť otázka možného odchodu Stocha z "krajiny polmesiaca" do Ruska, okrem Machačkaly je však v hre aj spomenutý klub z ruskej metropoly.

"Potvrdzujem interes Anži i Dinama, ide o vážnu ponuku. O Stocha je však záujem aj z iných klubov zo západnej Európy. Výber a selekciu si urobí sám hráč. Finančná otázka v súčasnosti nie je až taká dôležitá. ´Miňo´ uprednostňuje futbalové napredovanie, napríklad účinkovanie v tíme, ktorý hrá v Lige majstrov," vyjadril sa ďalej M. Lednický

Na margo bývalého hráča Nitry, FC Chelsea a FC Twente, ktorý prišiel do Fenerbahce Istanbul v roku 2010 a v lete predĺžil kontrakt s tureckým klubom do konca sezóny 2015/2016, sa v superlatívoch pre Izvestija vyjadril aj ruský tréner Aleksandr Tarchanov: "Slovenský stredopoliar Stoch je veľmi kvalitný futbalista, nebezpečný v každom okamihu. Jeho rýchlosť a organizačné schopnosti sú známe, patrí k najlepším hráčom tureckej ligy. Angažovať takého futbalistu by bolo veľkým prínosom pre najvyššiu ruskú futbalovú súťaž."

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Hubočan vlastencom zariadil prehru Zenitu s AC Miláno
<< predchádzajúci článok
Slovenské hádzanárky prehrali v Maďarsku 24:30