Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. novembra 2021

Slovenské národné divadlo našlo cestu z neľahkej situácie, od ministerstva dostane dva milióny eurRezort kultúry v spolupráci s Ministerstvom financií SR vyčlenili dva milióny eur pre Slovenské národné divadlo (SND). Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala ...Zdieľať
budova pvo1 676x451 27.11.2021 (Webnoviny.sk) - Rezort kultúry v spolupráci s Ministerstvom financií SR vyčlenili dva milióny eur pre Slovenské národné divadlo (SND). Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).


„Slovenské národné divadlo postavila do neľahkej situácie nielen pandémia, ale aj nezodpovedný prístup bývalého vedenia rezortu, ktorý priviedol divadlo takmer do bankrotu. Na záchranu nezostávalo veľa času. Nový riaditeľ divadla Matej Drlička dostal za úlohu vypracovať ozdravný plán. Treba uznať, že sa ho zhostil v ťažkej situácii pohotovo a od ministerstva dostal pre jeho napĺňanie zelenú," priblížila Milanová.

SND by tak podľa nej malo byť po finančnej stránke stabilizované, neísť do dlhov a môže pokračovať v ozdravnom procese.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenské národné divadlo našlo cestu z neľahkej situácie, od ministerstva dostane dva milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezaočkovaný herec M. Etzler je na kyslíku s covidom a zápalom pľúc
<< predchádzajúci článok
Nový ruský modul sa po dvoch dňoch pripojil k Medzinárodnej vesmírnej stanici (video)

Slovenské národné divadlo našlo cestu z neľahkej situácie, od ministerstva dostane dva milióny eur - diskusné fórum čitateľov