Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

26. novembra 2021

Nový ruský modul sa po dvoch dňoch pripojil k Medzinárodnej vesmírnej stanici (video)Ruská nákladná loď s novým dokovacím modulom sa v piatok po dvojdňovej ceste úspešne pripojila k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Modul obsahuje šesť dokovacích portov a umožňuje potenciálne ...Zdieľať
nasa 676x445 26.11.2021  - Ruská nákladná loď s novým dokovacím modulom sa v piatok po dvojdňovej ceste úspešne pripojila k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Modul obsahuje šesť dokovacích portov a umožňuje potenciálne budúce rozšírenie ruskej časti stanice.


Nákladnú loď spolu s modulom vyniesla na obežnú dráhu Zeme ruská raketa Sojuz. Tá odštartovala z kozmodrómu Bajkonur v stredu. Loď priviezla na vesmírnu stanicu asi 700 kilogramov rôzneho nákladu a očakáva sa, že sa od nej odpojí 22. decembra.

Prvá kozmická loď Sojuz by mala zakotviť v novom module 18. marca 2022 spolu s tromi astronautmi - Olegom Artemjevom, Denisom Matvejevom a Sergejom Korsakovom.

Začiatkom tohto týždňa sa ruskí kozmonauti na ISS začali pripravovať na príchod modulu. Simulovali použitie manuálneho ovládania v prípade zlyhania automatického dokovacieho systému.

Na ISS sa momentálne nachádzajú astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Raja Chari, Thomas Marshburn, Kayla Barronová a Mark Vande Hei, Rusi Anton Škaplerov a Pjotr Dubrov a Nemec Matthias Maurer z Európskej vesmírnej agentúry.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Nový ruský modul sa po dvoch dňoch pripojil k Medzinárodnej vesmírnej stanici (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Astronauti na ISS čelili ohrozeniu vesmírnym odpadom, museli sa pred ním ukryť (15. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Slovenské národné divadlo našlo cestu z neľahkej situácie, od ministerstva dostane dva milióny eur
<< predchádzajúci článok
Zo sopky Cumbre Vieja začal vytekať nový prúd lávy, ktorý veľkou rýchlosťou ničil všetky domy (video)

Nový ruský modul sa po dvoch dňoch pripojil k Medzinárodnej vesmírnej stanici (video) - diskusné fórum čitateľov