Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2017

Slovenskí colníci zaistili nelegálne cigarety za viac ako 376.000 eurIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Colný úrad Michalovce
Prešov 12. októbra (TASR) – Prešovskí colníci zaistili vyše 2,4 milióna kusov pašovaných cigariet v spotrebiteľskom balení, ktoré nebolo označené kontrolnou známkou. Predbežný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na vyše 230.000 eur.


Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Prešov Katarína Bebčáková, v utorok 10. októbra colníci kontrolovali na horskom priechode Branisko tovar podliehajúci spotrebným daniam. Pri zastavovaní vozidiel v smere na Poprad hliadkou Stanice Colného úradu Poprad colníci zaregistrovali čiernu dodávku, ktorá nečakane zastavila v odstavnom pruhu niekoľko sto metrov pod odstavnou plochou. Náhle sa auto po pár minútach otočilo a pokračovalo v jazde na Prešov.

Colníci začali čiernu dodávku prenasledovať, podarilo sa im ju zastaviť v Širokom, kde sledované vozidlo skontrolovali. Išlo o Fiat Ducato, ktoré riadil občan z Maďarskej republiky. Colníci pri prehliadke zistili, že v nákladnom priestore sa nachádzajú kartóny s cigaretami bez označenia kontrolnými známkami. Úplnou vnútornou kontrolou vozidla zistili, že v dodávke sa nachádzali neoznačené cigarety viacerých značiek v celkovom množstve 2.409.200 kusov.

Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený na 235.485 eur. Trhová hodnota cigariet predstavuje sumu 376.510 eur.

Prešovskí colníci vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy pre účely vykonania nevyhnutných procesných úkonov v trestnom konaní. V prípade dokázania viny hrozí vodičovi auta trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konferencia Energofórum priblíži aj moderné trendy v energetike
<< predchádzajúci článok
Palestínske hnutia Hamas a Fatah dosiahli dohodu o politickom zmierení

Slovenskí colníci zaistili nelegálne cigarety za viac ako 376.000 eur - diskusné fórum čitateľov