Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. novembra 2023

Slovenskí exportéri rokovali so saudským ministrom hospodárstva, podľa SOPK táto návšteva prinesie nové impulzySlovenskí exportéri rokovali so saudským ministrom hospodárstva Faisalom Alibrahimom. Stretnutie sa uskutočnilo na záver jeho oficiálnej návštevy na Slovensku. Export na saudský trh Ako ...Zdieľať
gettyimages 1312765899 676x454 13.11.2023 (SITA.sk) - Slovenskí exportéri rokovali so saudským ministrom hospodárstva Faisalom Alibrahimom. Stretnutie sa uskutočnilo na záver jeho oficiálnej návštevy na Slovensku.

Export na saudský trh


Ako informovala Rada slovenských exportérov, hovorili o hospodárskej spolupráci, slovenské firmy prezentovali výrobky a služby, ktoré by chceli exportovať na saudský trh.

Z konkrétnych oblastí sa venovali energetike, téme vodíka v automobilovom priemysle ale aj leteckému priemyslu a stavebnému inžinierstvu.

„Je veľmi dôležité, ak vládni predstavitelia aktívne komunikujú priamo so súkromným sektorom a môžu z prvej ruky počuť a vidieť, čo slovenskí exportéri ponúkajú. Som rád, že pokračujeme v aktívnej práci so Saudskoarabským kráľovstvom, kde Slovensko nedávno otvorilo novú ambasádu. Teraz je rad na nás, aby sme cestovali do Rijádu a rokovali so saudskými podnikateľmi a vládou,“ uviedol predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.

Svetová výstava EXPO 2040


S vládnou delegáciou Saudskej Arábie sa stretli aj predstavitelia Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK).

Možnosti spolupráce identifikovali hlavne v oblasti priemyselných výrob a výpočtovej techniky, ale aj v oblasti cestovného ruchu.

Časť diskusie sa týkala aj záujmu Saudskej Arábie organizovať najbližšiu svetovú výstavu EXPO 2040.

Z hľadiska budúcnosti hodnotíme túto návštevu ako kľúčovú, pretože by mala priniesť nové impulzy,“ zhrnul na záver predseda SOPK Peter Mihók.


Zdroj: SITA.sk - Slovenskí exportéri rokovali so saudským ministrom hospodárstva, podľa SOPK táto návšteva prinesie nové impulzy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česká polícia v spolupráci s NAKA zadržala jedenásť ľudí pre obchod s marihuanou, šlo o rodinný biznis (video)
<< predchádzajúci článok
Nóri poskytnú Ukrajine miliardu korún na humanitárnu pomoc a posilnia aj svoju účasť na odmínovaní krajiny