Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. marca 2024

Slovensko je proti vytváraniu akejkoľvek železnej opony medzi Ruskom a Európskou úniou, tvrdí BlanárSlovenská republika je proti vytváraniu akejkoľvek železnej opony medzi Ruskom a Európskou úniou. Na stretnutí s ruským ministrom zahraničných vecíZdieľať
6539367323969338009156 676x451 3.3.2024 (SITA.sk) - Slovenská republika je proti vytváraniu akejkoľvek železnej opony medzi Ruskom a Európskou úniou.


Na stretnutí s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom v Turecku to uviedol šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár (Smer-SD). Zároveň Lavrova informoval o postoji vlády SR, že rusko-ukrajinský konflikt nemá vojenské riešenie

Slovensko odmieta návrh francúzskeho prezidenta


„Informoval som ho tiež o pozícii vlády Slovenskej republiky postavenej na rešpektovaní základných princípov medzinárodného práva, ako je územná celistvosť a suverenita členských krajín, ukotvených v Charte OSN. Apeloval som na čo najskoršie obnovenie mierových rokovaní medzi stranami konfliktu a ukončenie bojov,“ uviedol Blanár.

Zároveň zdôraznil, že Slovensko jednoznačne odmietlo návrh francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a nepošle na ukrajinské územie žiadneho slovenského vojaka.

Situácia na Blízkom východe


Blanár v Turecku rokoval aj s ministrom zahraničných vecí Palestínskeho štátu Rijádom Nadžíbom al-Malkím, pričom vyjadril hlbokú sústrasť nad tragickými dôsledkami incidentu v Pásme Gazy, pri ktorom bolo vo štvrtok usmrtených vyše 100 ľudí a ďalších viac ako 700 bolo zranených.

„Situácia na Blízkom východe je mimoriadne napätá a je potrebné dohodnúť prímerie a obnoviť mierový proces. S ministrom sme sa rozprávali aj o perspektívach dvojštátneho riešenia, ktoré Slovenská republika podporuje ako jediné udržateľné riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu,“ skonštatoval Banár.

Na treťom ročníku diplomatického fóra v tureckej Antalyi rokoval Blanár aj so zástupcami Turecka, Moldavska, Kazachstanu a Bosny a Hercegoviny.Zdroj: SITA.sk - Slovensko je proti vytváraniu akejkoľvek železnej opony medzi Ruskom a Európskou úniou, tvrdí Blanár © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump je „na rakete k republikánskej nominácii“, uspel v ďalších predvolebných hlasovaniach
<< predchádzajúci článok
Izrael v podstate súhlasil s rámcom pre dohodu o prímerí s Hamasom, tvrdí americký predstaviteľ