Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. septembra 2021

Slovensko nie je pripravené na tretiu vlnu pandémie, kritizuje Klub 500 a vyzýva Hegerovu vládu na prijatie opatreníNajväčší zamestnávatelia na Slovensku vyzývajú vládu na urýchlené prijatie efektívnych a zrozumiteľných opatrení pre tretiu vlnu pandémieZdieľať
igor matovic eduard heger 676x451 28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Najväčší zamestnávatelia na Slovensku vyzývajú vládu na urýchlené prijatie efektívnych a zrozumiteľných opatrení pre tretiu vlnu pandémie koronavírusu.

Univerzálny odškodňovací zákon


Klub 500 zároveň žiada sprehľadnenie a opätovné zavedenie štátnej pomoci v rozsahu, ako to bolo do júna tohto roka či prijatie univerzálneho odškodňovacieho zákona.

Slovensko sa podľa firiem dostáva do ďalšej vlny pandémie, nie je však dostatočne pripravené na to, aby ju zvládlo bez ďalších väčších problémov a škôd.

„Slovensko potrebuje jednoznačné pravidlá, na základe ktorých sa dokážu riadiť zamestnávatelia, zamestnanci, školy, jednotlivé oblasti priemyslu, služby či zdravotníctvo. Nevyhnutná je diskusia so všetkými zainteresovanými stranami s časovým predstihom. Je nemysliteľné, aby sa rozhodnutia o tom, ako bude život v krajine fungovať, prijímali tesne predtým, ako majú začať platiť,“ uviedol výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

Jednotlivé fázy COVID automatu


Zamestnávatelia a firmy nemajú podľa neho jasne stanovené podmienky, za ktorých budú môcť fungovať v jednotlivých fázach COVID automatu.

Mnohé podniky majú svoje pobočky či dcérske spoločnosti v rôznych regiónoch Slovenska a doteraz nie je vyriešené, ako sa bude postupovať, ak budú mať materská firma a jej pobočky sídla v odlišných mestách po celom Slovensku s inými protipandemickými pravidlami.

S tým úzko súvisí aj otázka finančných kompenzácií pri výpadkoch tržieb. „Pôvodná schéma štátnej pomoci na kompenzáciu výpadkov tržieb a na udržanie pracovných miest prestala platiť v júni. Hoci bola epidemická situácia v lete viac-menej priaznivá, neznamená to, že firmy nemali straty, či už v dôsledku enormne stúpajúcich cien vstupných surovín, chýbajúcich komponentov či neúmerných nákladov na dopravu a energie. Mnohé podniky sa tak dostali do polročného vákua, keď nemajú nárok na pomoc od štátu, a zároveň, kým nezačne od januára platiť trvalý Kurzarbeit nemajú ani nástroj na udržanie zamestnanosti,“ upozornil Gregor.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko nie je pripravené na tretiu vlnu pandémie, kritizuje Klub 500 a vyzýva Hegerovu vládu na prijatie opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kriminalisti zaistili viac ako milión cigariet, zadržaný muž mal už v minulosti pletky so zákonom (foto)
<< predchádzajúci článok
Bytovkou v Göteborgu otriasol mohutný výbuch, pri explózii sa zranili desiatky ľudí (video+foto)

Slovensko nie je pripravené na tretiu vlnu pandémie, kritizuje Klub 500 a vyzýva Hegerovu vládu na prijatie opatrení - diskusné fórum čitateľov