Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2021

Slovensko po skúsenosti s totalitou musí pomáhať v boji za slobodu, tvrdí europoslankyňa Lexmann


Tagy: Hongkong

Slovensko vzhľadom na svoju historickú skúsenosť s totalitou má morálnu povinnosť pomáhať v boji za slobodu tým, ktorým je upieraná. Uviedla to vo svojom stanovisku poslankyňa Európskeho parlamentuZdieľať
lexmann 3 foto_europsky parlament epp 2 676x451 9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko vzhľadom na svoju historickú skúsenosť s totalitou má morálnu povinnosť pomáhať v boji za slobodu tým, ktorým je upieraná. Uviedla to vo svojom stanovisku poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann (KDH/EĽS) v súvislosti so schválením rezolúcie Európskeho parlamentu ku Hongkongu.


Rezolúciu, ktorej spoluautorkou je aj Lexmann, europoslanci prijali 8. júla. Stanovisko poskytol Peter Kravčák z jej kancelárie.Lexmann je presvedčená, že ochrana ľudských práv a dôstojnosti človeka by mala byť primárnym cieľom každého politika nielen na európskej úrovni, ale i v zahraničnej politike. Poukázala, že v rámci rezolúcie sa jej podarilo vyjednať rázne znenie, ktoré zaväzuje európsku zahraničnú politiku k principiálnym postupom voči porušovaniu ľudských práv vo svete.

Jasným príkladom je bojkot Zimných olympijských hier v Pekingu, a to prostredníctvom neúčasti oficiálnych politických špičiek či zohľadnenie ľudskoprávnej situácie v prípadnom pokračovaní ratifikačného procesu investičnej dohody s Čínou,“ priblížila.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko po skúsenosti s totalitou musí pomáhať v boji za slobodu, tvrdí europoslankyňa Lexmann © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Hongkong
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Holandsku sa prudko zvyšuje počet nakazených, vláda sprísňuje viaceré opatrenia
<< predchádzajúci článok
Skupina G20 rokuje o zavedení globálnej minimálnej dane, iniciatívu podporilo 131 krajín