Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júla 2021

V Holandsku sa prudko zvyšuje počet nakazených, vláda sprísňuje viaceré opatreniaHolandská vláda opäť zavádza niektoré obmedzenia na boj proti šíreniu koronavírusu. Rozhodla sa tak po prudkom náraste nových prípadov, a to najmä medzi ...Zdieľať
virus_outbreak_russia_83703 6b146e8393ac4cffb15ce5190f007d75 676x443 10.7.2021 (Webnoviny.sk) - Holandská vláda opäť zavádza niektoré obmedzenia na boj proti šíreniu koronavírusu. Rozhodla sa tak po prudkom náraste nových prípadov, a to najmä medzi mladými ľuďmi.


Dočasný predseda vlády Mark Rutte v piatok uviedol, že bary budú od tohto víkendu otvorené len do polnoci. Kluby a diskotéky zatvorili. "Žiadna zábava, ale je to nevyhnutné," povedal politik.

V krajine hlásia denne takmer sedemtisíc nových prípadov. Uplynulé týždne pritom mali okolo tisíc infikovaných denne. "Všetko smerovalo k dobrému letu, a stále v to aj dúfame, ale mrak zatienil slnko," vyjadril sa Rutte.

Fakt, že vírus sa začal šíriť najmä medzi mladými ľuďmi, vyvolal polemiku o tom, či fungoval systém, ktorý nariadil pred vstupom do klubov podstúpiť testovanie. Vláda tiež zavedie sociálne odstupy. Nariadenia by mali platiť minimálne do 13. augusta.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Holandsku sa prudko zvyšuje počet nakazených, vláda sprísňuje viaceré opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V lete sa častejšie pracuje načierno, zamestnanci však môžu na takýto krok doplatiť v budúcnosti
<< predchádzajúci článok
Slovensko po skúsenosti s totalitou musí pomáhať v boji za slobodu, tvrdí europoslankyňa Lexmann