Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. januára 2021

Slovensko podľa Klusa podporuje zavedenie COVID-19 certifikátov, ktoré ľuďom umožnia voľný pohyb v EÚSlovensko podporuje skoré zavedenie COVID-19 certifikátu, ktorý by umožnil čo najvyššiu mieru voľného pohybu v Európskej únii (EÚ) pri zachovaní ...Zdieľať
ttny tajomnk martin klus na videokonferencii ministrov zahraninch vec lenskch ttov e_49730696103_o 676x451 18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko podporuje skoré zavedenie COVID-19 certifikátu, ktorý by umožnil čo najvyššiu mieru voľného pohybu v Európskej únii (EÚ) pri zachovaní potrebnej bezpečnosti.


Počas dnešnej neformálnej videokonferencie ministrov a štátnych tajomníkov pre európske záležitosti členských krajín EÚ to uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus.

Takýto certifikát by podľa neho okrem údajov o samotnom očkovaní mal obsahovať aj informácie o absolvovaných testovaniach či prípadnom prekonaní ochorenia COVID-19.

„V čase rôznych obmedzení na vnútorných hraniciach únie by možnosť preukázať sa takýmto komplexným certifikátom, napríklad vo forme QR kódu v našich mobiloch, mohla odbremeniť ľudí od zbytočnej byrokracie. Samozrejme, všetko musí podliehať prísnej ochrane osobných údajov a zachovaniu potrebnej úrovne anonymity,” uviedol Klus.

Zároveň zdôraznil, že v rámci zotavovania EÚ po koronakríze je potrebné pokročiť nielen v ekonomickej obnove, ale aj v zelenej a digitálnej transformácii.

„Čelíme bezprecedentným výzvam, no príliš často sa zameriavame na zdolávanie problémov, než aby sme konali proaktívne a snažili sa krízam predchádzať. Otvorená diskusia s našimi občanmi o budúcnosti Európy je preto nevyhnutnosťou, ktorá prispeje k obnove dôvery v spoločný európsky projekt,” dodal Klus.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko podľa Klusa podporuje zavedenie COVID-19 certifikátov, ktoré ľuďom umožnia voľný pohyb v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšinu Európy zasiahla extrémna zima, mrazivé teploty a sneženie hlásia od Arktídy až po Istanbul
<< predchádzajúci článok
Zahrajte si turnaj v online kasíne. Čaká vás zábava aj zaujímavé ceny

Slovensko podľa Klusa podporuje zavedenie COVID-19 certifikátov, ktoré ľuďom umožnia voľný pohyb v EÚ - diskusné fórum čitateľov