Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. januára 2021

Väčšinu Európy zasiahla extrémna zima, mrazivé teploty a sneženie hlásia od Arktídy až po IstanbulVäčšiu časť Európy zasiahla extrémna zima. Mrazivé teploty spôsobili prasknutie železničných koľají v Poľsku, snehová nádielka prikryla turecký Istanbul a v Nemecku sa čerstvý sneh pričinil o mnoho ...Zdieľať
teplomer 676x451 18.1.2021 (Webnoviny.sk) - Väčšiu časť Európy zasiahla extrémna zima. Mrazivé teploty spôsobili prasknutie železničných koľají v Poľsku, snehová nádielka prikryla turecký Istanbul a v Nemecku sa čerstvý sneh pričinil o mnoho popadaných stromov a dopravných nehôd.

Vlaky meškali pre praskliny v koľajniciach


V niektorých poľských oblastiach poklesli teploty počas noci na mínus 28 stupňov Celzia. Bola to najchladnejšia noc v Poľsku v priebehu ostatných 11 rokov. Mnoho vlakov v pondelok meškalo v dôsledku prasklín na koľajniciach na dvoch varšavských železničných staniciach.

Práve vo Varšave zaznamenali prudký nárast hladiny smogu, keďže silné mrazy spôsobili nárast spaľovania uhlia vyrábajúceho teplo. Úroveň smogu bola dokonca taká vysoká, že radnica vyzvala obyvateľov mesta, aby sa zdržiavali v interiéri.

Najchladnejšia noc v susednom Česku


V susednom Česku mali najchladnejšiu tohtoročnú noc, keď teplota na mnohých miestach klesla pod mínus 20 stupňov Celzia.

Podľa Českého hydrometeorologického ústavu bolo najmrazivejšie, až mínus 27 stupňov Celzia, v Orlických horách - asi 160 kilometrov východne od Prahy.

Sneh ochromil dopravu v Istanbule


Vrstva snehu v tureckom Istanbule ochromila dopravu v celom meste. Podobná situácia bola taktiež v Nemecku, kde nápor snehu nevydržali desiatky stromov.

Čerstvý sneh a šmykľavé vozovky výrazným spôsobom prispeli k niekoľkým dopravným nehodám. Pri jednej z nich na juhozápade krajiny zahynul človek po tom, ako jeho auto narazilo do snehového záveja.

Vlnené oblečenie pre ľudí na severe


Výrazne chladné počasie evidovali aj na severe Európy. Najchladnejšie teploty v súlade s predpokladmi zaznamenali v arktických regiónoch.

Nórsky meteorologický inštitút v pondelok vtipne zahlásil, aby "všetci milovníci pletenia poslali vlnené oblečenie priateľom na severe".


Zdroj: Webnoviny.sk - Väčšinu Európy zasiahla extrémna zima, mrazivé teploty a sneženie hlásia od Arktídy až po Istanbul © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V každom portfóliu by nemali chýbať bezpečné akcie
<< predchádzajúci článok
Slovensko podľa Klusa podporuje zavedenie COVID-19 certifikátov, ktoré ľuďom umožnia voľný pohyb v EÚ

Väčšinu Európy zasiahla extrémna zima, mrazivé teploty a sneženie hlásia od Arktídy až po Istanbul - diskusné fórum čitateľov