Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2021

Slovensko pomôže Grékom v boji s nelegálnou migráciou, vyčlení milión eur pre utečenecké táborySlovensko pomôže Grécku v boji s nelegálnou migráciou finančným príspevkom vo výške jeden milión eur na zabezpečenie zdravotníckeho personálu, ...Zdieľať
britain_migration_77237 5a8d99fc8c82494b8e3e976ef62e5d73 676x448 11.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko pomôže Grécku v boji s nelegálnou migráciou finančným príspevkom vo výške jeden milión eur na zabezpečenie zdravotníckeho personálu, materiálu a techniky pre utečenecké tábory na jeho území.

Podpísali dohodu


Ako rezort vnútra informoval v tlačovej správe, vyplynulo to zo štvrtkového stretnutia ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a gréckeho ministra pre migráciu a azyl Notisa Mitarachiho. Stretnutie sa podľa ministerstva uskutočnilo na žiadosť gréckej strany a týkalo sa ochrany vonkajších hraníc Európskej únie a boja proti nelegálnej migrácii.

Súčasťou bol tiež podpis bilaterálnej dohody medzi Ministerstvom vnútra SR a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM) o spoluúčasti SR pri zmiernení následkov migrácie v Grécku.

Pandémia zmenšila prílev


Ministri sa na stretnutí zhodli, že v oblasti nelegálnej migrácie je kľúčovou otázkou ochrana vonkajších hraníc únie a posilnenie spolupráce s krajinami pôvodu nelegálnych migrantov. „Pandémia dočasne zmenšila prílev nelegálnych migrantov do Európy, ale nezmenšila sa pozornosť, ktorú tejto problematike venujeme," povedal Mikulec.

SR je podľa neho v tejto oblasti suverénnym štátom, ktorý o svojej migračnej politike rozhoduje samostatne. „Zároveň ale ponúkame pomocnú ruku tam, kde je to potrebné," zdôraznil minister. Dodal, že Grécku Slovensko v oblasti boja s nelegálnou migráciou vyjadrilo jasné gesto solidarity


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko pomôže Grékom v boji s nelegálnou migráciou, vyčlení milión eur pre utečenecké tábory © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V jednom z bratislavských panelákov vypukol požiar, hustý dym sa valil z viacerých poschodí
<< predchádzajúci článok
Remišová pomôže turizmu na hraniciach s Českom, regióny dostanú takmer dva milióny eur

Slovensko pomôže Grékom v boji s nelegálnou migráciou, vyčlení milión eur pre utečenecké tábory - diskusné fórum čitateľov