Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. apríla 2021

Slovensko reformy potrebuje, implementáciou plánu obnovy sa bude zaoberať celá vládaPlán obnovy bude implementačnou aktivitou celej vlády na čele s premiérom. Predseda vlády Eduard Heger to v stredu po rokovaní vlády skonštatoval k ...Zdieľať
peniaze 676x451 7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Plán obnovy bude implementačnou aktivitou celej vlády na čele s premiérom. Predseda vlády Eduard Heger to v stredu po rokovaní vlády skonštatoval k otázke, či si plán obnovy, čo by bývalý minister financií, „vezme so sebou“. Konečný termín pre zaslanie finálnej verzie plánu je pre všetky členské krajiny Európskej únie rovnaký, a to 30. apríl.


„Plán obnovy nie je vec jedného človeka,“ povedal Heger. Podľa neho ide o „veľkú vec“, keďže na Slovensku sa o reformách dlhé roky ani nechyrovalo. Pretože vládam Roberta Fica nezáležalo podľa Hegera na reformách. „Mali iné záujmy, teda vyjedať to, čo ľudia do rozpočtu priniesli. Slovensko zatiahli zlým smerom,“ pokračoval Heger.

Eduard Heger doplnil, že Slovensko zároveň nemá dobré meno a ani dobre nastavené mechanizmy na čerpanie eurofondov. Peňazí je podľa neho viac, ako je krajina schopná dostať do ekonomiky. A aj pri pláne obnovy toto riziko podľa Hegera zvažovali. „Ja ako premiér budem dbať na to, aby všetko išlo podľa plánu,“ dodal Heger.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko reformy potrebuje, implementáciou plánu obnovy sa bude zaoberať celá vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi Českou republikou a Nemeckom sa postupne otvárajú pohraničné priechody
<< predchádzajúci článok
Česko znovu vymenilo ministra zdravotníctva, Blatného vo funkcii nahradil riaditeľ nemocnice Arenberger

Slovensko reformy potrebuje, implementáciou plánu obnovy sa bude zaoberať celá vláda - diskusné fórum čitateľov