Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2021

Slovensko v očkovaní podľa Takáča zaostáva, pri nákupe vakcín by sa pozeral aj na východ k RuskuO prípadnom zabezpečení ruskej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je možné diskutovať len vtedy, že by bola dohoda na európskej úrovni. V diskusnej relácii ...Zdieľať
vakcina 1 676x449 24.1.2021 (Webnoviny.sk) - O prípadnom zabezpečení ruskej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je možné diskutovať len vtedy, že by bola dohoda na európskej úrovni. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to povedal koaličný poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí). Momentálne je v súvislosti s pandémiou podľa Kollára prioritou zabezpečiť, aby fungovalo všetkých 79 očkovacích centier.


„Máme v tejto chvíli nakontrahovaný dostatočný počet vakcín na to, aby sme zaočkovali, mám pocit 70 až 80 percent populácie, čo keby sa podarilo v horizonte roka, by bolo fajn, keby sa to podarilo skôr, ešte lepšie," zdôraznil Kollár.


Podľa opozičného poslanca Richarda Takáča (Smer-SD) Slovensko v oblasti očkovania za okolitými krajinami zaostáva. "Európska únia objednala určitý počet vakcín. Niektoré krajiny, ako napríklad Bulharsko, Portugalsko, Grécko, si svoje množstvá nevyčerpali a ostali v rámci trhu voľné. Krajiny ako Nemecko a Francúzsko to hneď vykúpili," povedal Takáč. Doplnil, že on osobne podporuje aj prípadný nákup ruskej vakcíny, "Ja osobne som za to, aby sme sa pozreli aj na východ," dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko v očkovaní podľa Takáča zaostáva, pri nákupe vakcín by sa pozeral aj na východ k Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OĽaNO padlo k desiatim percentám, voľby by vyhral Hlas-SD a Za ľudí by v parlamente chýbali
<< predchádzajúci článok
Lex Lipšic bude naplnený, obáva sa Eštok. Podľa Šeligu však konkrétne meno v koalícii ešte nepadlo

Slovensko v očkovaní podľa Takáča zaostáva, pri nákupe vakcín by sa pozeral aj na východ k Rusku - diskusné fórum čitateľov