Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2021

Lex Lipšic bude naplnený, obáva sa Eštok. Podľa Šeligu však konkrétne meno v koalícii ešte nepadloVládna koalícia presadí na post špeciálneho prokurátora advokáta Daniela Lipšica. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to skonštatoval ...Zdieľať
daniel lipsic 676x516 24.1.2021 (Webnoviny.sk) - Vládna koalícia presadí na post špeciálneho prokurátora advokáta Daniela Lipšica. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to skonštatoval opozičný poslanec Matúš Šutaj Eštok (nezaradený, člen Hlas-SD). Dosadenie Lipšica do tejto funkcie bolo podľa poslanca aj dôvodom, prečo vládna koalícia menila podmienky kandidatúry na post šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry.


"Lex Lipšic bude naplnený," povedal Eštok. Zároveň kritizoval, že bezpečnostnú previerku pre advokáta zabezpečil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Kajniak. "Štandardne trvá vykonanie bezpečnostnej previerky šesť mesiacov, pán Lipšic je mal urobenú za dva mesiace," povedal poslanec. Zároveň pripomenul, že advokát má v súvislosti s dopravnou nehodou, ktorej bol účastníkom, záznam v registri trestov.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) v tejto súvislosti skonštatoval, že opozícia sa Lipšica bojí, napriek tomu v koalícii dohoda na jeho mene zatiaľ nie je. "Budeme rokovať v koalícii, verím, že zvolíme na prvýkrát," povedal. Dodal, že všetci štyria kandidáti na post špeciálneho prokurátora majú svoje kvality.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lex Lipšic bude naplnený, obáva sa Eštok. Podľa Šeligu však konkrétne meno v koalícii ešte nepadlo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko v očkovaní podľa Takáča zaostáva, pri nákupe vakcín by sa pozeral aj na východ k Rusku
<< predchádzajúci článok
Bugár: Vláda je zodpovedná za zvládanie pandémie. Je škoda, že na jeseň nevyhlásila tvrdší lockdown

Lex Lipšic bude naplnený, obáva sa Eštok. Podľa Šeligu však konkrétne meno v koalícii ešte nepadlo - diskusné fórum čitateľov