Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. augusta 2019

Slovenský filharmonický zbor sa predstaví v BerlíneIlustračná fotografia.Zdieľať
Ilustračná fotografia. Foto: TASR
Bratislava 26. augusta (TASR) - Slovenský filharmonický zbor odcestuje v utorok 27. augusta na umelecký zájazd do Berlína. Členovia zboru pod vedením zbormajstra Jozefa Chabroňa vystúpia na Otváracom koncerte sezóny 2019/2020 Konzerthausu Berlín. TASR o tom informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie (SF).


Na programe úvodného večera zaznie monumentálna Symfónia tisícov Gustava Mahlera. "Práve som dokončil svoju ôsmu. Je to to najväčšie, čo som doposiaľ urobil. A obsah a forma sú také zvláštne, že sa o tom ani nedá písať," napísal o svojom diele priateľovi v auguste 1906 sám skladateľ. Na premiére symfónie, ktorá sa konala o štyri roky neskôr, účinkovalo 858 spevákov a 171 inštrumentalistov.

Vokálno-inštrumentálne dielo s obrovským interpretačným aparátom (veľké obsadenie orchestra, osem vokálnych sólistov, dva veľké zmiešané zbory a chlapčenský zbor) zaznie v Berlíne v interpretácii Konzerthausorchester Berlin, Českého filharmonického zboru Brno, Slovenského filharmonického zboru, Staats und Domchor Berlin. Sólistami budú Erin Wall, Michaela Kaune, Marisol Montalvo, Mihoko Fujimur, Gerhild Romberger, Robert Dean Smith, Michael Nagy, Mikhail Petrenko v naštudovaní legendárneho nemeckého dirigenta Christopha Eschenbacha, nového šéfdirigenta Konzerthausorchester Berlin od aktuálnej koncertnej sezóny.

Koncert sa uskutoční v piatok 30. augusta o 20.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces s Harveym Weinsteinom odložili na január 2020
<< predchádzajúci článok
Na hrade Loket možno vidieť jeden z najstarších meteoritov na svete

Slovenský filharmonický zbor sa predstaví v Berlíne - diskusné fórum čitateľov