Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2024

Slovinská vláda podporuje uznanie Palestínskeho štátu a žiada parlament jej návrh schválilSlovinská vláda vo štvrtok schválila návrh na uznanie palestínskeho štátu a požiadala parlament, aby urobil to isté. Premiér Robert Golob uviedol, že jeho vláda poslala ...Zdieľať
lebanon_israel_palestinians_39888 676x451 30.5.2024 (SITA.sk) - Slovinská vláda vo štvrtok schválila návrh na uznanie palestínskeho štátu a požiadala parlament, aby urobil to isté. Premiér Robert Golob uviedol, že jeho vláda poslala návrh na uznanie parlamentu, ktorý by sa mohol zísť už na budúci týždeň.


„Celý svet by mal konať v záujme mieru,“ povedal Golob po zasadnutí vlády. "Spôsobom dosiahnutia mieru je riešenie dvoch štátov. Rozhodnutie nie je namierené proti nikomu, dokonca ani proti Izraelu, ale je to mierové posolstvo.“

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktPred niekoľkými dňami formálne uznali Palestínsky štát aj Španielsko, Nórsko a Írsko. Palestínsky štát síce uznalo už zhruba 140 krajín, ale žiadna z hlavných západných mocností tak neurobila.

Spojené štáty americké a Veľká Británia podporujú myšlienku nezávislého Palestínskeho štátu, ale tvrdia, že musí vzniknúť na základe dohody s Izraelom.


Zdroj: SITA.sk - Slovinská vláda podporuje uznanie Palestínskeho štátu a žiada parlament jej návrh schválil © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina bude môcť útočiť na vojenské ciele v Rusku stíhačkami F-16 dodanými Dánskom
<< predchádzajúci článok
Ocenenie Férový čin roka 2023 získal za podporu demokratických hodnôt Marek Janiga, na ktorého slovne útočil aj premiér