Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2024

Ukrajina bude môcť útočiť na vojenské ciele v Rusku stíhačkami F-16 dodanými DánskomUkrajina bude môcť použiť dánske stíhačky F-16 na útoky na vojenské ciele v Rusku. Novinárom v Bruseli to vo štvrtok povedal dánsky minister zahraničia Lars Løkke ...Zdieľať
gettyimages 73075211 676x441 30.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajina bude môcť použiť dánske stíhačky F-16 na útoky na vojenské ciele v Rusku. Novinárom v Bruseli to vo štvrtok povedal dánsky minister zahraničia Lars Løkke Rasmussen, informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa ministra to nie je nová pozícia, ale súčasť transferu stíhačiek. „Už od začiatku, keď sme o tom diskutovali s naším výborom pre zahraničné veci v dánskom parlamente, dali sme najavo, že ide o súčasť sebaobrany, aby bolo možné útočiť aj na vojenské ciele na území agresora,“ vysvetlil.

Aj belgický premiér Alexander De Croo nedávno povedal, že Kyjiv bude môcť používať stíhačky F-16 z Belgicka na ruskom území.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajina bude môcť útočiť na vojenské ciele v Rusku stíhačkami F-16 dodanými Dánskom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký prezident Biden príde do Francúzska na 80. výročie vylodenia spojencov v Normandii
<< predchádzajúci článok
Slovinská vláda podporuje uznanie Palestínskeho štátu a žiada parlament jej návrh schválil