Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. júla 2020

Slovnaft Cup bude mať v ďalšej sezóne viac účastníkov, tímy budú súťažiť o zaujímavé odmenyDo nasledujúceho ročníka slovenskej pohárovej súťaže vo futbale sa prihlásilo 229 tímov, Slovnaft Cup 2020/2021 bude mať o jedného účastníka naviac v ...Zdieľať
12 676x451 15.7.2020 (Webnoviny.sk) - Do nasledujúceho ročníka slovenskej pohárovej súťaže vo futbale sa prihlásilo 229 tímov, Slovnaft Cup 2020/2021 bude mať o jedného účastníka naviac v porovnaní s už skončenou sezónou. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).


Do súťaže sa zapoja kluby z prvých piatich slovenských líg a dvaja víťazi oblastných pohárov.

Zaujímavý formát pre tímy z regiónov


"Prvé kolo je založené na regionálnom princípe, to znamená, že sa medzi sebou stretnú spravidla len mužstvá z jedného regiónu. Dvojice prvého kola si žrebujú samotné regióny. Následne sa vytvorí pavúk, ktorý je platný aj pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola sa už každé ďalšie žrebuje samostatne," ozrejmil vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik. V prvom kole súťaže je na programe 101 duelov, do hry ešte nezasiahnu kluby z Fortuna ligy a II. ligy, tie budú nasadené v 2. kole SC.

Na SFZ majú radosť, že ani pandémia koronavírusu a s ňou spojené ekonomické ťažkosti neubrali na počte účastníkov súťaže. "Som rád, že sa koronavírus negatívne neprejavil na počte prihlásených. Ukazuje sa, že Slovnaft Cup v takomto formáte, pri ktorom môžu kluby z regionálnych súťaží v ďalších kolách privítať na domácom ihrisku súpera z Fortuna ligy prípadne II. ligy, je pre tímy zaujímavý,“ pokračoval Richtárik.

Zaujímavé odmeny


Aj v sezóne 2020/2021 budú kluby súťažiť o zaujímavé finančné a materiálne odmeny. "Víťaz zinkasuje odmenu 50-tisíc eur, zdolaný finalista 20-tisíc eur a neúspešní semifinalisti po 5-tisíc eur. Najúspešnejší klub z regionálnych futbalových zväzov získa finančnú odmenu 3-tisíc eur, pokiaľ nepostúpi do semifinále. Okrem toho dostanú mužstvá, ktoré sa zapoja do 1. a 2. kola zápasové lopty - domáci klub päť a hosťujúci tri,“ dodal vedúci oddelenia riadenia súťaží.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovnaft Cup bude mať v ďalšej sezóne viac účastníkov, tímy budú súťažiť o zaujímavé odmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tatran Prešov chce hrať SHEA league aj Európsku hádzanársku ligu, nad súťažami visí otáznik
<< predchádzajúci článok
FK Senica má nového trénera, stal sa ním bývalý lodivod Michaloviec Anton Šoltis

Slovnaft Cup bude mať v ďalšej sezóne viac účastníkov, tímy budú súťažiť o zaujímavé odmeny - diskusné fórum čitateľov