Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. novembra 2006

SLSP podľa TRENDu najúspešnejšia banka roka 2006 v SRSlovenská sporiteľňa získala 7. novembra 2006 ocenenie Banka roka od odborného týždenníka TREND, čím potvrdila svoju pozíciu najúspešnejšej banky na Slovensku a dominanciu na trhu úverov aj ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. novembra (WN/PR) - Slovenská sporiteľňa získala 7. novembra 2006 ocenenie Banka roka od odborného týždenníka TREND, čím potvrdila svoju pozíciu najúspešnejšej banky na Slovensku a dominanciu na trhu úverov aj vkladov. Slovenská sporiteľňa získala aj cenu za najlepšiu elektronickú ročnú správu.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť aj v hodnotení časopisu TREND, ktoré nám ako jediné chýbalo z ocenení od renomovaných domácich a zahraničných periodík. Tajne sme dúfali, že by to tentokrát mohlo vyjsť. Dobrým signálom pre nás bol obrovský nárast objemu úverov, vďaka ktorému sme sa stali lídrom aj na tomto trhu. Ocenenie od TRENDu je dôkazom, že máme za sebou skutočne úspešný rok. Zároveň nás to zaväzuje, aby sme boli ešte lepší. Chcela by som sa poďakovať našim klientom za dôveru, ktorú nám prejavujú a všetkým zamestnancom za ich úsilie, bez nich by sme ocenenie Banka roka 2006 nezískali. Som presvedčená, že aj v budúcnosti pre nich budeme práve my najlepšou bankou na Slovensku," hovorí predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka Slovenskej sporiteľne Regina Ovesny-Straka.

"Ak je titul Banka roka cenou za mimoriadne podnikateľské výsledky, nateraz sotva môže byť v lepších rukách," hovorí o víťazstve Slovenskej sporiteľne hlavný analytik TREND Analyses Ján Kovalčík.

Okrem titulu Banka roka a ceny za najlepšiu elektronickú ročnú správu od TRENDU získala Slovenská sporiteľňa v tomto roku aj ocenenie Najlepšia banka na Slovensku od časopisu Euromoney, keď obhájila prvenstvo z minulého roka.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. V roku 2005 a 2006 získala ocenenie časopisu Euromoney Najlepšia banka na Slovensku a podľa odborného týždenníka Trend je najúspešnejšia banka na Slovensku v roku 2006. Renomovaný týždenník The Banker udelil Slovenskej sporiteľni v roku 2005 ocenenie Banka roka. Jej jediným akcionárom je rakúska Erste Bank - jedna z najväčších bánk v stredoeurópskom regióne podľa počtu klientov aj bilančnej sumy. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov a je jednotkou aj na trhu s úvermi. Je aktívnym účastníkom slovenského peňažného a devízového trhu. Komplexné bankové služby so zameraním na retailových klientov a malých a stredných podnikateľov poskytuje v 285 obchodných miestach a desiatich obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenska.

Bližšie informácie:

Slovenská sporiteľňa, a. s., sekcia komunikácie

Suché mýto 4, 816 07 Bratislava

Miriam Fuňová, tel. 5977 2575, e-mail: funova.miriam@slsp.sk , press@slsp.sk

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HP ukončila významnú akvizíciu firmy Mercury
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť UPC rokuje o možnostiach zaradenia kanálu TV Noe

SLSP podľa TRENDu najúspešnejšia banka roka 2006 v SR - diskusné fórum čitateľov