Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

01. augusta 2019

Snaha chytiť aligátora žijúceho v parku vyšla Chicago drahoAligátor pláva v jazere Humboldtovho parku v americkom Chicagu 9. júla 2019 v Chicagu, archívna snímka.Zdieľať
Aligátor pláva v jazere Humboldtovho parku v americkom Chicagu 9. júla 2019 v Chicagu, archívna snímka. Foto: TASR/AP
 
Chicago 1. augusta (TASR) - Úsilie amerického mesta Chicago zamerané na odchyt aligátora, ktorého toto leto objavili v jednom z najobľúbenejších tamojších mestských parkov, stálo vyše 33.600 dolárov (približne 30.100 eur). Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.


Väčšina nákladov vznikla v súvislosti s umiestňovaním a odstraňovaním barikád pracovníkov mesta, ktoré oddeľovali ľudí od lagúny v Humboldtovom parku, kde plaza po prvý raz spozorovali v júli.

Zhruba poldruhametrového aligátora chytil 16. júla lovec Frank Robb zo štátu Florida. Tamojšie úrady uviedli, že Robbovi za to zaplatili 2500 dolárov. Zároveň dostal 2166 dolárov za cestovné a ubytovanie.

Vyšetrovatelia nevedeli objasniť, akým spôsobom sa tento živočích do chicagskej lagúny dostal. Aligátor, ktorý dostal prezývku Chance Snapper, inšpiroval k vzniku niekoľkých účtov na sociálnych sieťach. V súčasnosti žije v rezervácii.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw a Slnovrat
<< predchádzajúci článok
Rada Európy: Netreba zabúdať na obete rómskeho holokaustu

Snaha chytiť aligátora žijúceho v parku vyšla Chicago draho - diskusné fórum čitateľov