Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. novembra 2019

SNS POVEDIE DO VOLIEB A. DANKO, NASLEDOVAŤ MAJÚ SÚČASNÍ POSLANCISom hrdý na to, že SNS je jediná politická strana, z ktorej neodišiel ani jeden poslanec, skonštatoval A. Danko.Zdieľať
Na archívnej snímke predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko a podpredseda SNS Anton Hrnko. Foto: TASR - Ján Krošlák
 

Bratislava 19. novembra  - SNS povedie do volieb jej predseda Andrej Danko, po ňom majú na kandidačnej listine nasledovať súčasní poslanci Národnej rady (NR) SR. Danko o tom v utorok informoval na tlačovej konferencii. Podľa preferenčných hlasov v minulých parlamentných voľbách, na ktoré sa podľa Danka bude pri poradí kandidátky prihliadať, by mali po ňom na kandidátke nasledovať podpredsedovia Jaroslav Paška a Eva Smolíková.

"Som hrdý na to, že SNS je jediná politická strana, z ktorej neodišiel ani jeden poslanec," skonštatoval Danko s tým, že sú stabilná strana a nemajú vnútrostranícke problémy.

Podmienkou zaradenia na kandidátku má byť členstvo v strane. Danko v tejto súvislosti povedal, že ministerka školstva Martina Lubyová požiadala o vstup do strany a že jej žiadosť schvaľujú. Doteraz pôsobila na poste ministerky ako nominantka SNS.

Danko kandidátku bližšie nešpecifikoval. Povedal však, že jej zloženie na prvých miestach bude podobné výsledkom minulých parlamentných volieb.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020. Právo voliť má plnoletý občan SR. Kampaň sa už začala. Politické strany a hnutia musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra 2019.

 

Téma: Predstavenie kandidátky SNS do volieb 2020Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košice zmenou systému na verejné obstarávanie ušetrili, tvrdí mesto
<< predchádzajúci článok
Tretiemu sektoru poslala finančná správa na účty takmer 70 mil. eur

SNS POVEDIE DO VOLIEB A. DANKO, NASLEDOVAŤ MAJÚ SÚČASNÍ POSLANCI - diskusné fórum čitateľov