Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. januára 2023

Sociálna poisťovňa zavádza generálny pardon pre dlžníkovOd začiatku februára sa na Slovensku zavádza generálny pardon pre dlžníkov Sociálnej poisťovne. Ide o odpustenie povinnosti zaplatiť penále za podmienky, že ...Zdieľať
socialna poistovna e1584266981191 676x443 31.1.2023 (Webnoviny.sk) - Od začiatku februára sa na Slovensku zavádza generálny pardon pre dlžníkov Sociálnej poisťovne. Ide o odpustenie povinnosti zaplatiť penále za podmienky, že dlžníci poisťovni uhradia dlžné poistné.


Penále dlžníkom poisťovňa odpustí vtedy, ak zaplatia celú dlžnú sumu poistného najneskôr do 31. augusta tohto roka. Na zaplatenie celej istiny tak budú mať dlžníci Sociálnej poisťovne sedem mesiacov. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorá nadobúda účinnosť od 1. februára tohto roka.

Ako ešte v októbri minulého roka uviedla poslankyňa NR SR Petra Hajšelová (Sme rodina) ako autorka tohto návrhu, generálny pardon sa týka takmer 1,07 milióna subjektov. Ide o 354-tisíc zamestnávateľov, takmer 500-tisíc samostatne zárobkovo činných osôb a cez 218-tisíc fyzických osôb.

Sociálna poisťovňa eviduje voči týmto subjektom penále v celkovej sume 885 miliónov eur a istinu vo výške 600 miliónov eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa zavádza generálny pardon pre dlžníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z vraždy 42-ročného muža obvinili jeho o rok staršiu manželku
<< predchádzajúci článok
Viac ako polovica prevádzok je podľa asociácie hotelov a reštaurácií závislá od štátnej pomoci, ktorá neprichádza