Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. novembra 2021

Sociálni demokrati, Zelení a liberáli sa dohodli na novej vláde Nemecka, oznámil Olaf ScholzSociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), strana Zelení a Slobodní demokrati (FDP) sa dohodli na zostavení novej vlády, ktorá po 16 rokoch ukončí éru kancelárky Angely Merkelovej. Oznámil to v stredu ...Zdieľať
germany_politics_65796 fb9ebf85fd9e42b5aa25539f45f4987a 676x458 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), strana Zelení a Slobodní demokrati (FDP) sa dohodli na zostavení novej vlády, ktorá po 16 rokoch ukončí éru kancelárky Angely Merkelovej. Oznámil to v stredu predseda SPD a nádejný budúci kancelár Olaf Scholz.


Nová vláda nebude hľadať „najmenšieho spoločného menovateľa“, ale sa bude usilovať o „politiku veľkých dopadov“, uviedol Scholz.

Ako dodal, očakáva, že poslanci jednotlivých strán dajú dohode zelenú v najbližších desiatich dňoch.

Súčasný vicekancelár a minister financií Scholz v septembrových voľbách priviedol svoju SPD k tesnému víťazstvu nad Merkelovej stredopravým blokom. Zelení vo voľbách skončili na treťom a Slobodní demokrati na štvrtom mieste.

Odchádzajúca kancelárka už v roku 2018 oznámila, že po skončení súčasného mandátu sa nebude uchádzať o zvolenie do ďalšieho funkčného obdobia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálni demokrati, Zelení a liberáli sa dohodli na novej vláde Nemecka, oznámil Olaf Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podnikatelia v cestovnom ruchu a gastre sa naďalej môžu uchádzať o pomoc, zostalo na ňu ešte sto miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Zákaz vychádzania na Slovensku platí od štvrtka. Aké sú výnimky a kam môžu ľudia ísť? (video)

Sociálni demokrati, Zelení a liberáli sa dohodli na novej vláde Nemecka, oznámil Olaf Scholz - diskusné fórum čitateľov