Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2023

Solák nebude podľa Spišiaka dobrým šéfom a policajti potrebujú ochranu, aby sa nebáli konať Bývalý policajný prezident a poslanec Jaroslav Spišiak (PS) pochybuje, že Ľubomír ...Zdieľať
30.11.2023 (SITA.sk) - Bývalý policajný prezident a poslanec Jaroslav Spišiak (PS) pochybuje, že Ľubomír Solák bude dobrým policajným prezidentom.

Policajný zbor


Uviedol to na margo Solákovho tvrdenia, že zákon o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti by sa nemal vzťahovať na policajtov, keďže Policajný zbor funguje v špecifickom režime.

„Je to podľa mňa scestné a zlé. Práveže policajti najviac potrebujú takúto ochranu, preto, lebo oni sú tí poctiví, najviac vystavení rôznym perzekúciám a práve ich nadriadení, ktorí tie perzekúcie vykonávajú alebo sa snažia vykonávať, by mali chrániť zákonnosť. Preto potrebujú ochranu o to intenzívnejšie, aby sa nebáli konať tak, ako majú," uviedol Spišiak v stredu pre médiá po vypočutí Soláka na parlamentnom výbore pre obranu a bezpečnosť.

Na post ho navrhol minister vnútra Eštok


Na post policajného prezidenta navrhol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) Ľubomíra Soláka, ktorého pred časom poveril dočasným riadením PZ. Solák v policajnom zbore slúžil v rokoch 1990 až 2015.

Následne pôsobil v obecnej polícii v Nálepkove a potom v mestskej polícii v Bratislave. Pôsobil tiež v dvoch súkromných firmách zameraných na bezpečnosť. Parlamentný branno-bezpečnostný výbor ho vypočul v stredu, o jeho vymenovaní do funkcie rozhodne minister vnútra.


Zdroj: SITA.sk - Solák nebude podľa Spišiaka dobrým šéfom a policajti potrebujú ochranu, aby sa nebáli konať  © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SITA rozširuje svoje mediálne portfólio o dva nové webové portály
<< predchádzajúci článok
Stovky ukrajinských vojakov si vybudovali zákopy na východnom brehu Dnipra, útočia na ruskú protivzdušnú obranu (video)