Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2023

Soul varuje Severnú Kóreu pred vypustením špionážneho satelitu na obežnú dráhu, v hre je aj pozastavenie mierovej dohodyJuhokórejská armáda varovala Severnú Kóreu, aby nepokračovala v plánovanom vypustení špionážneho satelitu. V pondelok dokonca naznačila, že Soul by mohol pozastaviť mierovú dohodu medzi Južnou a ...Zdieľať
gettyimages 1135995821 676x380 20.11.2023 (SITA.sk) - Juhokórejská armáda varovala Severnú Kóreu, aby nepokračovala v plánovanom vypustení špionážneho satelitu.


V pondelok dokonca naznačila, že Soul by mohol pozastaviť mierovú dohodu medzi Južnou a Severnou Kóreou a obnoviť letecký dohľad v prvej línii ako odvetu za vypustenie satelitu. Severokórejčanom sa začiatkom roka nepodarili prvé dva pokusy o vypustenie vojenského špionážneho satelitu na obežnú dráhu.

V októbri plánovali tretí pokus, no Pchongjang pravdepodobne čaká na ruskú technologickú pomoc. Podľa juhokórejských predstaviteľov by však Severná Kórea mohla vypustiť špionážny satelit v najbližších dňoch. Popredný juhokórejský vojenský dôstojník Kang Hopil vyzval Severnú Kóreu, aby zrušila svoj tretí pokus o vypustenie satelitu.

„Naša armáda príde s potrebnými opatreniami na ochranu životov a bezpečnosti ľudí, ak Severná Kórea bude napriek nášmu varovaniu pokračovať so spustením vojenského špionážneho satelitu,“ uviedol v televíznom vyhlásení.


Zdroj: SITA.sk - Soul varuje Severnú Kóreu pred vypustením špionážneho satelitu na obežnú dráhu, v hre je aj pozastavenie mierovej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sting – Svetové turné 2024 pokračuje aj na Slovensku – 1. jún 2024 v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Máme sa viac než dvakrát lepšie ako pred revolúciou, tvrdí rozpočtová rada. Benefity však neboli rozdelené rovnomerne