Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

19. júla 2020

SpaceX oznámila dátum štartu rakety Falcon 9, na orbitu Zeme ju vyšle s juhokórejským vojenským satelitomSpoločnosť SpaceX plánuje v pondelok vyslať na orbitu Zeme svoju raketu Falcon 9 s juhokórejským vojenským satelitom. Misia Anasis-II ...Zdieľať
rocket_launch_76377 c5418a2c978d49ac82226354d25122c9 676x451 19.7.2020  - Spoločnosť SpaceX plánuje v pondelok vyslať na orbitu Zeme svoju raketu Falcon 9 s juhokórejským vojenským satelitom.


Misia Anasis-II bola pôvodne naplánovaná na 14. júla, no pre kontrolu druhého stupňa nosnej rakety ju deň pred štartom odložili. Firma Elona Muska na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v noci oznámila, že štart sa po novom uskutoční 20. júla.

Anasis-II je prvý juhokórejský vojenský komunikačný satelit. Raketa by s ním mala vzlietnuť podvečer zo Štartovacieho komplexu 40 na myse Canaveral na Floride.

SpaceX v ostatných týždňoch musela okrem misie Anasis-II odložiť aj štart družíc siete Starlink.

Päťdesiatsedem satelitov malo do vesmíru pôvodne letieť 26. júna, no napokon štart pre technické problémy a zlé počasie trikrát odložili. Nový termín štartu družíc zatiaľ neoznámili.


Zdroj: Webnoviny.sk - SpaceX oznámila dátum štartu rakety Falcon 9, na orbitu Zeme ju vyšle s juhokórejským vojenským satelitom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ktoré rasy psov najradšej spolupracujú s ľuďmi? Podľa výskumníkov o tom rozhodujú ich gény
<< predchádzajúci článok
V Prešove majú historický skvost, múzeum sprístupnilo unikátnu lekáreň z 19. storočia

SpaceX oznámila dátum štartu rakety Falcon 9, na orbitu Zeme ju vyšle s juhokórejským vojenským satelitom - diskusné fórum čitateľov