Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. januára 2020

SpaceX pre silný vietor a vysoké vlny odložila testovanie únikového systému kapsuly Crew DragonSpoločnosť SpaceX odložila sobotňajšie testovanie únikového systému svojej novej kapsuly Crew Dragon. Dôvodom sú vietor a vysoké vlny v Atlantickom oceáne, kam mala kapsula počas testu dopadnúť a kde ju ...Zdieľať
spacex delayed_test_58276 0399f3dfb7b34e0aa5122087d3d9156c 676x380 18.1.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť SpaceX odložila sobotňajšie testovanie únikového systému svojej novej kapsuly Crew Dragon. Dôvodom sú vietor a vysoké vlny v Atlantickom oceáne, kam mala kapsula počas testu dopadnúť a kde ju mali vyzdvihnúť. SpaceX o tom informovala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že sa testovací let uskutoční v nedeľu.


Kapsulu Crew Dragon, ktorá by mala o pár mesiacov už letieť s ľudskou posádkou, vynesie z Kennedyho vesmírneho strediska na floridskom Myse Canaveral raketa Falcon 9. Počas desaťminútového letu by mala kapsula predviesť svoj únikový systém v prípade poruchy a katapultovať sa z rakety. Ak pôjde všetko podľa plánov, mala by pristáť v oceáne. Samotná raketa, ktorá už absolvovala tri lety, sa zničí.

Ako pripomína agentúra AP, test je pre SpaceX poslednou veľkou prekážkou pred tým, ako vyšle kapsulu s dvomi astronautmi Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). To by sa podľa NASA mohlo uskutočniť už v marci.


Zdroj: Webnoviny.sk - SpaceX pre silný vietor a vysoké vlny odložila testovanie únikového systému kapsuly Crew Dragon © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Banská Štiavnica sa rozlúči s titulom Mesto kultúry
<< predchádzajúci článok
M. Mitaš o seriálovej novinke Hniezdo: Moja postava zamotá dej

SpaceX pre silný vietor a vysoké vlny odložila testovanie únikového systému kapsuly Crew Dragon - diskusné fórum čitateľov