Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

Španielsko zachránilo v Stredozemnom mori 450 migrantovŠpanielska námorná záchranná služba v piatok oznámila, že zachránila 450 migrantov, ktorí sa pokúšali dostať zo severu Afriky do Európy cez Stredozemné more. Podľa ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Madrid 20. júla (TASR) - Španielska námorná záchranná služba v piatok oznámila, že zachránila 450 migrantov, ktorí sa pokúšali dostať zo severu Afriky do Európy cez Stredozemné more. Podľa španielskych záchranárov tak bol piatok jedným z najvyťaženejších dní, aké doteraz v júli zažili, informovala agentúra AP.


Celkovo 294 migrantov sa podľa záchranárov snažilo na 17 člnoch preplávať cez Gibraltársky prieliv. Dva ďalšie člny, ktoré sa mali taktiež plaviť v zmienenej oblasti, záchranári doposiaľ neobjavili, počet zachránených migrantov tak do večera ešte môže porásť.

Ďalšie záchranné operácie sa v piatok uskutočnili vo východnej oblasti Stredozemného mora známej ako Alboránske more. Tam zachránila španielska služba z troch člnov 156 migrantov vrátane 30 žien a šiestich detí.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) pred časom informovala, že od začiatku tohto roka do 15. júla prišlo na španielske pobrežie 18.016 migrantov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úradujúcu generálny inšpektor CIA odstupuje z funkcie
<< predchádzajúci článok
Most-Híd: Je neprípustné, aby poslanci NR SR navštevovali Krym

Španielsko zachránilo v Stredozemnom mori 450 migrantov - diskusné fórum čitateľov