Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. augusta 2019

Španielsky herec J. Bardem vyzval v OSN na záchranu svetových oceánovHerec Javier Bardem, archívne foto.Zdieľať
Herec Javier Bardem, archívne foto. Foto: TASR/AP
New York 20. augusta (TASR) - Španielsky oscarový herec Javier Bardem vystúpil v pondelok s prejavom na pôde OSN, kde vyslovil úpenlivú prosbu o záchranu svetových oceánov. Píše o tom agentúra AFP.


Bardem (50), známy ako zanietený environmentálny aktivista, vyzval krajiny, aby prikročili k dohode, ktorá by do roku 2030 chránila najmenej 30 percent svetových morí.

"Nemôžeme si dovoliť nesprávne pochopenie daného problému. Čokoľvek sa stane počas tejto konferencie, bude mať hlboký dosah na život našich oceánov a budúcnosť samotného ľudstva. Delegáti si musia byť vedomí toho, že celý svet sa díva," vyhlásil na medzivládnom stretnutí v New Yorku Bardem, ktorý v roku 2008 získal Oscara za vedľajšiu rolu vo filme Táto krajina nie je pre starých.

Bardem vystúpil ako predstaviteľ ochranárskej organizácie Greenpeace, ktorá vedie kampaň za dohodu Global Ocean Treaty, diskutovanú v OSN. Greenpeace tvrdí, že Dohovor OSN o morskom práve (UNCLOS) z roku 1982 nejde dostatočne ďaleko v ochrane oceánov planéty.

Táto environmentálna organizácia požaduje vytvorenie siete rezervácií na ochranu morského života, ktoré by presahovali jurisdikciu jednotlivých štátov. Vlády dúfajú, že predmetnú dohodu dosiahnu na budúci rok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indická Sonda Čandraján-2 sa dostala na obežnú dráhu Mesiaca
<< predchádzajúci článok
Duo Paci Pac prekvapuje reggae novinkou, na spoluprácu si prizvali Medial Banana

Španielsky herec J. Bardem vyzval v OSN na záchranu svetových oceánov - diskusné fórum čitateľov