Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. septembra 2021

Sparta sa kajá za hanlivé pokriky „Poľskí Židia“, hokejový klub sa po zápase ospravedlnil vedeniu TřincaNedávny súboj najvyššej českej hokejovej súťaže medzi Spartou Praha a ...Zdieľať
trinec 676x451 20.9.2021 (Webnoviny.sk) - Nedávny súboj najvyššej českej hokejovej súťaže medzi Spartou Praha a Třincom (4:7) priniesol so sebou hanlivé pokriky z hľadiska. V 35. min sa z hľadiska z domáceho kotla fanúšikov ozvali smerom k hráčom hostí antisemitské zvolania "Poľskí Židia".

Ospravedlnenie prišlo okamžite


Pražský klub sa po zápase od pokrikov tohto typu rozhodne dištancoval a ospravedlnil sa nielen na sociálnych sieťach, ale aj svojmu súperovi. Slovenský šéf českého hokejového majstra Ján Moder privítal rýchlu reakcie zo strany Sparty. Poslala ju generálna riaditeľka hokejovej Sparty Praha Barbora Snopková.

"Musím oceniť, že k nám zo Sparty okamžite prišlo ospravedlnenie za nevhodné skandovanie fanúšikov. Krásne gesto," povedal Ján Moder podľa webu isport.cz.

Na rôzne nadávky si zvykli


"Ja som na tom zápase v Prahe nebol, ale sledoval som ho online. Musím povedať, že takýto typ pokrikov je nešťastný. Na rôzne nadávky sme si už zvykli my aj Sparta, ale toto bolo priveľa. Na druhej strane potešilo nás, že sme si ako kluby navzájom porozumeli. Verím, že to pomôže upokojiť vášne a že to medzi nami a Spartou bude iskriť len na ľade. Tešíme sa na ďalšie zápasy," dodal Moder.

V spomenutom zápase 4. kola majstrovský Třinec vyhral na ľade Sparty Praha 7:4 a traja zo šiestich Slovákov v tíme hostí bodovali. Najviac sa zaskvel krídelník tretieho útoku Patril Hrehorčák s dvoma gólmi. Jeho spoluhráči z útoku Miloš Roman a Tomáš Marcinko si pripísali dve, resp. jednu asistenciu. Třinec je v tabuľke tretí, Sparta až dvanásta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sparta sa kajá za hanlivé pokriky „Poľskí Židia“, hokejový klub sa po zápase ospravedlnil vedeniu Třinca © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sagan bude v novom tíme jazdiť bez brata Juraja, Baška by bol rád aj za Pro tím
<< predchádzajúci článok
Volejbalisti Talianska v dráme zdolali Slovincov a získali siedmy titul majstrov Európy (video)

Sparta sa kajá za hanlivé pokriky „Poľskí Židia“, hokejový klub sa po zápase ospravedlnil vedeniu Třinca - diskusné fórum čitateľov