11. augusta 2023

Futbalisti Spartaka Trnava si vo štvrtok udržali šancu na postup do play-off o účasť v skupinovej časti

spartak 676x451 11.8.2023 (SITA.sk) - Futbalisti Spartaka Trnava si vo štvrtok udržali šancu na postup do play-off o účasť v skupinovej časti Európskej konferenčnej ligy 2023/2024, v úvodnom zápase 3. kvalifikačného kola prehrali na pôde poľského tímu Lech Poznaň tesne 1:2.

O zmazanie jednogólovej straty sa Trnavčania pokúsia v budúcotýždňovej domácej odvete, ktorá je na programe vo štvrtok 17. augusta o 20.00 h SELČ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Lech hral nátlakovo

V Poznani v prvom polčase gól nepadol, no hneď po zmene strán poslal Lech do vedenia Filip Marchwinski. V 63. minúte zvýšil náskok domácich na 2:0 Nór Kristoffer Velde, no hráčom Spartaka sa podarilo dosiahnuť kontaktný gól. V 87. minúte znížil stav na konečných 1:2 Lukáš Štetina.

"Vedeli sme, že Lech začne aktívne a bude hrať nátlakovo. Nedokázali sme sa pri našich ziskoch dlhšie udržať pri lopte a boli sme dlhé pasáže bez nej. Prvý polčas sme ustáli, čo tu nie je ľahké, ale nemalo by sa stať to, čo sa stalo v prvej minúte toho druhého. Následne Lech ožil a dostal sa ,na koňa'. Pomohli nám striedajúci hráči, dostali sme sa späť do zápasu a znížili sme po štandardke. Pri troche šťastia sme mohli aj vyrovnať. Pred zápasom sme chceli, aby to bolo otvorené pred odvetou a to sa nám splnilo. Lech to nebude mať u nás ľahké," zhodnotil duel v Poznani tréner Spartaka Michal Gašparík ml. podľa klubového webu.

Môžu bojovať s českou Slaviou

Spartak Trnava vypadol v 3. predkole EKL aj vlani s iným poľským družstvom Raków Čenstochová, v roku 2021 stroskotal na izraelskom Maccabi Tel Aviv. V minulosti sa naposledy predstavil na jeseň v skupinovej časti niektorého z pohárov v ročníku 2018/2019, v Európskej lige vtedy získal sedem bodov.

Ak Trnavčania postúpia cez Lech Poznaň, o skupinovú časť EKL budú bojovať s českou Slaviou Praha alebo ukrajinským družstvom SC Dnipro-1 v závislosti od toho, ktorý z týchto tímov neuspeje v 3. predkole Európskej ligy.

Slavia vo štvrtkovom úvodnom stretnutí zdolala doma Dnipro 3:0 aj vďaka dvom gólom slovenského reprezentačného útočníka Ivana Schranza, ktorý v minulosti hrával za trnavský Spartak.

Zdroj: SITA.sk - Spartak Trnava môže prvýkrát prejsť cez 3. predkolo EKL, v Poznani si udržal šancu na postup (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Rozlúčkový zápas Hossu odštartuje už napoludnie akciami na námestí
Pre Nemca nebude jednoduché získať miesto v New Jersey Devils, v obrane má podľa experta veľkú konkurenciu