Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

25. septembra 2019

Spevák Liam Gallagher vydal nový album Why Me? Why NotBriský spevák a zakladateľ legendárnej skupiny Oasis Liam Gallagher.Zdieľať
Briský spevák a zakladateľ legendárnej skupiny Oasis Liam Gallagher. Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa
 
Bratislava 25. septembra (TASR) – Anglický spevák Liam Gallagher vydal druhý sólový štúdiový album, ktorému dal názov Why Me? Why Not. Ponúka jedenásť nových songov, pri každom z nich sa Liam podpísal aj ako spoluautor. Jeho vydanie avizoval v júni pilotný singel Shockwave. V júli a auguste vyšli ďalšie dva single, Once a One of Us. TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.


Niekdajší frontman skupiny Oasis si po rozpade domovskej kapely akoby vybral oddychový čas. Nedarilo sa mu a s jeho hudobnou kariérou to nevyzeralo dobre. Veľký návrat oslávil až v októbri 2017 so sólovým debutom As You Were. Album bol pozitívne prijatý, a tak niet divu, že sa na novinke Why Me? Why Not obklopil tým istým tímom spolupracovníkov a znovu vsadil predovšetkým na producentov a skladateľa Grega Kurstina a Andrewa Wyatta. Obaja mali veľký podiel na Gallagherovom reštarte a s oboma si spevák umelecky veľmi dobre rozumie. Dôkazom je aj jedenásť nových pesničiek.V britských médiách zbiera album Why Me? Why Not slová chvály a uznania. Hudobné časopisy Mojo, Q, Independent, NME či Clash Music sa zhodujú v hodnoteniach a udeľujú polepšenému búrlivákovi skvelých 80 %. Podľa nich ide o Gallagherov triumf. Na konci prvého týždňa bude Why Me? Why Not útočiť na vrchol britského rebríčka. Zároveň sa fanúšikovia dozvedia, či sa Liamovi podarí na ostrovoch prekonať rekordné čísla predaja As You Were. Poznajú ho aj slovenskí fanúšikovia, Liam koncertoval 13. júla na 23. ročníku festivalu pohoda v Trenčíne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hladina oceánov stúpne do roku 2100 o viac než meter, niektoré ostrovy budú neobývateľné
<< predchádzajúci článok
Piesne J. Schelingera vychádzajú po 30 rokoch opäť na vinyle

Spevák Liam Gallagher vydal nový album Why Me? Why Not - diskusné fórum čitateľov