Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. apríla 2024

Spojenie firiem HP tronic a NAY, v elektro predajniach v Česku aj na Slovensku dôjde k zmenám


Tagy: HP TRONIC

Electro World by sa mal v Česku čo najrýchlejšie premenovať na Datart. Zo slovenských Datartov bude Nay. Predseda predstavenstvaZdieľať
thinkstockphotos 911549870 676x451 25.4.2024 (SITA.sk) - Electro World by sa mal v Česku čo najrýchlejšie premenovať na Datart. Zo slovenských Datartov bude Nay. Predseda predstavenstva HP Tronicu Daniel Večeřa to uviedol v rozhovore pre Seznam Zprávy.


Upozornil na to portál zive.cz. Vízia spojenia so slovenskou skupinou Nay by teda podľa jeho slov mala zaistiť to, že na každom trhu zachová len tú silnejšiu značku.

Vytvorenie jedného holdingu


Obe firmy ešte začiatkom leta minulého roka informovali, že zvažujú možnosť spojenia.

Majitelia skupiny HP Tronic, ktorá vlastní v Českej a Slovenskej republike sieť maloobchodných predajní Datart a Eta, a majitelia skupiny NAY, ktorá vlastní na Slovensku sieť maloobchodných predajní Nay a v Českej republike Electro World, chceli vytvoriť jeden holding.

Podpísali aj základnú dohodu o podmienkach a princípoch možného spojenia.

Obchod musí schváliť Protimonopolný úrad SR


Český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže už rozhodol, ž HP Invest môže prevziať skupinu Nay. Podľa úradu akvizícia neohrozí konkurenčné prostredie.

HP Invest síce bude mať v predaji elektroniky v niektorých oblastiach viac ako 25 % podiel, ale konkurencia v maloobchode je dostatočne silná. Obchod však ešte musí schváliť aj slovenský Protimonopolný úrad SR. Ten začal správne konanie ešte koncom leta minulého roka.

Podľa dostupných údajov patrí pod HP Tronic viac ako 100 predajní Datart a okolo 40 predajní ETA. NAY má momentálne na Slovensku 39 predajní NAY a 40 predajní Electro World v Českej republike.


Zdroj: SITA.sk - Spojenie firiem HP tronic a NAY, v elektro predajniach v Česku aj na Slovensku dôjde k zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: HP TRONIC
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obchodníkom roka s drogériou a parfumériou je opäť dm drogerie markt
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci zničili na fronte ruský systém Buk-M1, nestihol vypáliť ani jednu raketu