Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. decembra 2021

Spoločnosť SpaceX poslala astronautom darčeky na ISS, súčasťou dodávky je aj experiment


Tagy: Dragon

Spoločnosť SpaceX v utorok ráno poslala k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) kapsulu Dragon s darčekmi, dobrotami a ďalšími zásobami pre jej siedmich astronautov. Let bol pre ňu zároveň dôležitým ...Zdieľať
spacex_launch_47967 b812881ec9fd493e94e5849631b773b9 676x395 21.12.2021  - Spoločnosť SpaceX v utorok ráno poslala k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) kapsulu Dragon s darčekmi, dobrotami a ďalšími zásobami pre jej siedmich astronautov. Let bol pre ňu zároveň dôležitým míľnikom, keďže následne mala sté úspešné pristátie s raketou.

Experiment s pracím prostriedkomKapsula by mala doraziť k ISS v stredu. Astronauti v nej nájdu darčeky od svojich príbuzných, ale aj údenú rybu, morku, zelené fazuľky a ovocný koláč na sviatočnú hostinu.

Súčasťou dodávky je okrem iného aj experiment s pracím prostriedkom, ktorý spoločnosť Procter & Gamble Co. vyvíja pre použitie na stanici, ale napríklad aj na Mesiaci a mimo neho. V súčasnosti astronauti svoje špinavé oblečenie vyhadzujú.

SpaceX uskutočnila za rok 31 letov


Raketa Falcon vzlietla s kapsulou s viac ako 2 900 kilogramami nákladu pred svitaním z Kennedyho vesmírneho strediska. O niekoľko minút neskôr prvý stupeň rakety pristál na platforme v oceáne. Stalo sa tak šesť rokov odo dňa, keď spoločnosť Elona Muska v roku 2015 dosiahla svoje prvé pristátie s prvým stupňom rakety.

Tento konkrétny prvý stupeň rakety letel po prvý raz, pred pár dňami však jeden z týchto strojov SpaceX absolvoval už 11. let.

SpaceX tento rok uskutočnila 31 letov, čo je pre ňu dosiaľ najviac.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť SpaceX poslala astronautom darčeky na ISS, súčasťou dodávky je aj experiment © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Dragon
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krištáľové krídlo pozná nominované osobnosti, Svitko je laureátom Mimoriadnej ceny
<< predchádzajúci článok
Návštevníci Oravského hradu stretnú počas Vianoc rozprávkové bytosti