Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2019

Spoluspravodajcovia PZ RE odsúdili parlamentné voľby v Južnom OsetskuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Radovan Stoklasa
Paríž 12. júna (TASR) - Spoluspravodajcovia Parlamentného zhromaždenia Rady Európy (PZ RE) pre monitorovanie situácie v Gruzínsku v stredajšom vyhlásení odsúdili parlamentné voľby v Južnom Osetsku z 9. júna a označili ich za nezákonné.


"Znovu vyjadrujeme našu plnú podporu územnej celistvosti a zvrchovanosti Gruzínska v rámci jeho medzinárodne uznávaných hraníc. Takzvané parlamentné voľby v gruzínskom regióne Južné Osetsko, ktoré sa konali v nedeľu, preto nie sú ani zákonné, ani legitímne. Bránia mierovému urovnaniu konfliktu a namiesto toho, aby ľudí zjednotili, ich len ďalej rozdeľujú. Môžeme to len odsúdiť," napísali spoluspravodajcovia Titus Corlatean z Rumunska a Claude Kern z Francúzska.

Agentúra TASS poznamenala, že Južné Osetsko vyhlásilo jednostranne nezávislosť od Gruzínska po ozbrojenom konflikte v auguste 2008. Rusko uznalo nezávislosť Južného Osetska, ako aj ďalšieho gruzínskeho separatistického regiónu Abcházsko a opakovane uviedlo, že svoje rozhodnutie nezmení. Nezávislosť Južného Osetska a Abcházska uznali aj Nikaragua, Venezuela, Nauru a Sýria.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trenčanov a turistov schladia rozprašovače vodnej pary a pitná fontána
<< predchádzajúci článok
V Česku srnčatá zachraňujú z trávy pri kosení aj drony s termovíziou

Spoluspravodajcovia PZ RE odsúdili parlamentné voľby v Južnom Osetsku - diskusné fórum čitateľov