SLOVENSKO: 2. - Hokejový útočník Miroslav Šatan sa dohodol na kontrakte s tímom zámorskej NHL ...

cepelovaskamlova Slovenské tenistky Jana Čepelová a Chantal Škamlová.Foto: SITA/Optimus Agency BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) -

SLOVENSKO:
2. - Hokejový útočník Miroslav Šatan sa dohodol na kontrakte s tímom zámorskej NHL Boston Bruins.

3. - Hokejoví reprezentanti Slovenska do 20 rokov sa udržali v A-kategórii MS tejto vekovej kategórie v Kanade, keď obsadili konečné 8. miesto.

4. - Bežkyňa na lyžiach Alena Procházková obsadila vo finále šprintu voľnou technikou v Prahe na podujatí Tour de Ski tretie miesto.

5. - Novým šéftrénerom futbalistov ŠK Slovan Bratislava sa stal Dušan Tittel, nahradil na tomto poste Michala Hippa.

7. - Najúspešnejším slovenským športovcom v pretláčaní rukou v roku 2009 sa stal piaty raz za sebou 22-ročný Ľubomír Jagnešák.

7. - Motocyklový pretekár Ivan Jakeš skončil v 6. etape 32. ročníka Rely Dakar na 6. mieste, čo bolo jeho najlepšie etapové umiestnenie na tomto podujatí v kariére.

13. - Volejbalisti VK Chemes Humenné postúpili do osemfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup), keď o ich postupe v dueli s rumunským Dinamom Bukurešť po dvoch zápasoch (3:2 a 2:3), rozhodol tzv. zlatý set (15:10).

13. - Basketbalistky tímu Dobrí anjeli Košice zvíťazili v základnej C-skupine Euroligy na palubovke ZVVZ USK Praha 89:75, čo im zaistilo postup do osemfinále tejto súťaže.

15. - Najlepšou športovkyňou Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja v roku 2009 sa stala fitneska Natália Lenártová-Révajová (28 rokov), za najlepšiu juniorku vyhlásili fitnesku Janu Kolbaskú.

15. - Najlepšími vodnými pólistami SR za rok 2009 sa u mužov stal Peter Nižný (ČH Hornets Košice) a v kategórii žien Zuzana Adamčáková (ŠKP Košice/PVK Vrútky).

16. - Najlepšími hádzanármi SR za rok 2009 sa stali Richard Štochl (RK Celje Pivovarna Laško/Slovin.) a Dagmar Stuparičová (Team Esbjerg/Dán.).

16. - Motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v celkovej klasifikácii 32. ročníka pretekov Rely Dakar 13. priečku a dokončil ich ako tretí jazdec zo SR po Jaroslavovi Katriňákovi (2007) a Ivanovi Jakešovi (2009).

20. - Futbalový brankár Ján Mucha ml. z Legie Varšava podpísal kontrakt na tri roky od leta 2010 s anglickým prvoligovým klubom FC Everton.

23. - Zo šestice tenistov SR na otvorených majstrovstvách Austrálie v Melbourne iba Daniela Hantuchová hrala v 3. kole dvojhry. Nad jej sily však bola najlepšia ázijská hráčka súčasnosti Číňanka Na Li.

27. - Slovenskí športovci pred februárovými XXI. zimnými olympijskými hrami v kanadskom Vancouveri zložili v historickej budove NR SR v Bratislave slávnostný sľub do rúk prezidenta SR Ivana Gašparoviča. Sľub predniesli 29-ročná hokejistka žien Zuzana Moravčíková a pilot bobov Milan Jagnešák.

28. - Najlepšími volejbalistami SR v roku 2009 sa stali Michal Masný a Monika Smák.

29. - Slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara prestúpil z nórskeho Rosenborgu Trondheim do tureckého prvoligového klubu MKE Ankaragücü.

29. - Americká basketbalistka Erin Lawlessová z tímu Dobrí anjeli Košice získala slovenské občianstvo.

29. - Slovenské tenistky Jana Čepelová a Chantal Škamlová sa ako nenasadené hráčky stali víťazkami deblovej súťaže junioriek na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne.

30. - Víťazmi Slovenského pohára vo volejbale žien sa v Spišskej Novej Vsi stali ženy Slávie UK Bratislava a muži VKP Bratislava.

Autobus futbalistov Toga sprevádzaný policajnou eskortou po útoku rebelov počas Afrického pohára v Angole.Foto: SITA/AP
ZAHRANIČIE:
6. - Titul majstrov sveta hokejistov do 20 rokov si v kanadskom Saskatoone vybojovali po druhý raz v histórii Američania po víťazstve nad Kanadou 6:5 po predĺžení.

6. - Celkovým víťazom 58. ročníka Turné štyroch mostíkov v skokoch na lyžiach sa stal Rakúšan Andreas Kofler.

8. - Autobus prevážajúci členov togskej futbalovej reprezentácie napadli teroristi. Zastrelili asistenta hlavného trénera, hovorcu mužstva a zranili deviatich hráčov tímu. Togo následne odstúpilo z Afrického pohára národov v Angole.

9. - Tenisti Španielska sa stali po tretí raz v histórii víťazmi Hopmanovho pohára po víťazstve 2:1 nad Veľkou Britániou 2:1.

22. - Ruský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko získal svoj šiesty titul majstra Európy na šampionáte v estónskom Talline.

22. - Najlepšími športovými strelcami sveta za rok 2009 sa stali Maďar Péter Sidi a iba 18-ročná Talianka Jessica Rossiová.

24. - Španiel Sergio Sánchez zabehol na halovom atletickom mítingu v španielskom Oviede najlepší európsky čas histórie na 2000 metrov 4:52,90 min.

25. - Americký prezident a veľký basketbalový fanúšik Barack Obama prijal v Bielom dome úradujúcich majstrov zámorskej basketbalovej NBA Los Angels Lakers.

30. - Americká tenistka Serena Williamsová získala svoj 5. titul vo dvojhre na Australian Open v Melbourne a celkovo 12. grandslamový po finálovom víťazstve nad Belgičankou Justine Heninovou.

31. - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal po štvrtý raz víťazom dvojhry mužov na Australian Open v Melbourne a pripísal si na konto rekordný 16. grandslamový titul.

31. - Najlepšími svetovými atlétmi uplynulého desaťročia (2000 - 2009) podľa prestížneho amerického magazínu Track & Field News sa stali etiópsky vytrvalec Kenenisa Bekele a ruská žrdkárka Jelena Isinbajevová.

31. - Víťazom futbalového Afrického pohára národov 2010 v Angole sa stali reprezentanti Egypta, ktorí vo finále zdolali Ghanu 1:0.

31. - Hádzanári Francúzska zvíťazili vo finále IX. ME mužov v Rakúsku nad Chorvátskom 25:21 a získali svoj druhý kontinentálny titul.