Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. septembra 2007

SR je v rámci EÚ v cenách benzínu naďalej dvanástaSlovensko v porovnaní s predchádzajúcim týždňom nezmenilo svoju pozíciu v rebríčku cien benzínov v krajinách Európskej únie (EÚ) a zostalo na 12 mieste. Najlacnejšie tankovali benzíny už ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Slovensko v porovnaní s predchádzajúcim týždňom nezmenilo svoju pozíciu v rebríčku cien benzínov v krajinách Európskej únie (EÚ) a zostalo na 12 mieste. Najlacnejšie tankovali benzíny už tradične spotrebitelia v Estónsku, kde cena dosiahla v prepočte 30,1 Sk/l. Najviac, a to 49,63 Sk za liter benzínu, zaplatili motoristi v Holandsku. Vyplýva to z údajov zverejnených prostredníctvom internetového portálu www.natankuj.sk.

V rebríčku cien nafty si však SR medzitýždenne polepšila o jedno miesto a je tak na 19. priečke. Drahšiu naftu nakupujú britskí motoristi a to v cene 47,83 Sk/l, naopak najnižšiu cenu majú motoristi v Estónsku 29,66 Sk/l. Priemerná spotrebiteľská cena nafty dosiahla na Slovensku k 10. septembru tohto roka 37,6 Sk/l.

Pri porovnávaní cien pohonných hmôt bez daní v rámci EÚ zaznamenalo Slovensko v aktuálnom rebríčku umiestnenie na 9. mieste, pričom je cena benzínu na Slovensku vyššia v porovnaní s najlacnejším Estónskom o 1,53 Sk za liter. Naftu bez daní má Slovensko drahšiu oproti prvému Slovinsku o 0,39 Sk/l, čo znamená 9. priečku v rebríčku.

V porovnaní s okolitými členmi Európskej únie máme naftu drahšiu, a to od 1.60 Sk/l v porovnaní s Rakúskom až do 4.20 Sk/l oproti Poľsku. Benzíny sú lacnejšie v Poľsku o 0,20 Sk/l, v Česku o 1 Sk/l a v Maďarsku o 1,20 Sk/l.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlament by mal potvrdiť Putinovho nominanta na premiéra
<< predchádzajúci článok
Predseda národniarov má dnes 54 rokov