Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. augusta 2019

SR nemá v oblasti detskej psychológie a pedopsychiatrie dostatok lôžokIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Oliver Ondráš
Bratislava 19. augusta (TASR) - V oblasti pedopsychiatrie a detskej psychológie nemá Slovensko dostatok lôžok pre deti, ktoré potrebujú akútne doliečenie. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva o tom informovalo na svojej konferencii, kde sa odborníci venovali zneužívaniu, týraniu a zanedbávaniu detí.


Momentálne je trvalo obsadený poradovník hospitalizácií viacerých porúch pre deti. Prešov a Michalovce majú 30 lôžok, Bratislava a Kremnica má momentálne po 20 lôžok pre deti. V Martine a Nitre majú zhodne po desať lôžok. Prešov a Michalovce fungujú bez pedopsychiatra na plný uväzok, poukazuje Slovenské národné stredisko pre ľudské práva. "Považujeme to za ohrozovanie poskytovania adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Odborná verejnosť žiada riešenie uvedeného problému viac ako 10 rokov," uvádza Slovenské národné stredisko pre ľudské práva.

Zástupcovia strediska chcú, aby tento alarmujúci stav začali riešiť zodpovedné orgány v čo najkratšom čase a to vybudovaním doliečovacích lôžok, obnovou pedopsychiatrických lôžok a lôžok pre adolescentov v Košiciach. Súčasne je pre nich dôležité, aby sa znovu otvoril detský stacionár v Centre mentálneho zdravia Matka v Bratislave. Rovnako chcú, aby sa v každom kraji vybudoval minimálne jeden pedopsychiatrický stacionár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návrh odborov na minimálnu mzdu podporuje združenie Pracujúca chudoba
<< predchádzajúci článok
Horskí záchranári pomáhajú pri záchrane uviaznutých jaskyniarov

SR nemá v oblasti detskej psychológie a pedopsychiatrie dostatok lôžok - diskusné fórum čitateľov