Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. marca 2021

Srbskí epidemiológovia volajú po núdzovom stave, noví infikovaní pribúdajú rýchlo i napriek očkovaniuSrbskí epidemiológovia v utorok vyzvali vládu na vyhlásenie núdzového stavu. Prísny lockdown je podľa nich potrebný, aby sa zabránilo prudkému vzostupu nových infekciíZdieľať
aptopix_virus_outbreak_serbia_62179 b16438f4147f45199de765b78ad5634b 676x498 2.3.2021 (Webnoviny.sk) - Srbskí epidemiológovia v utorok vyzvali vládu na vyhlásenie núdzového stavu. Prísny lockdown je podľa nich potrebný, aby sa zabránilo prudkému vzostupu nových infekcií koronavírusu.


Nové prípady pribúdajú denne rýchlym tempom napriek masovej vakcinačnej kampani, v rámci ktorej sa v krajine so siedmimi miliónmi obyvateľov podarilo zaočkovať už vyše milióna ľudí. Hlavný srbský epidemiológ Predrag Kon varoval, že bez zákazu sociálnych kontaktov hrozí zdravotníctvu kolaps.

Podľa srbských úradov je v krajine s ochorením COVID-19 hospitalizovaných vyše štyritisíc pacientov. Pandémii doteraz podľahlo takmer 4 500 ľudí. Experti z aktuálneho vzostupu nových infekcií vinia večierky a nočné kluby, ktoré obchádzajú pandemické pravidlá, ako aj to, že lyžiarske strediská zostali otvorené celú zimnú sezónu.

V Srbsku doteraz väčšinu ľudí zaočkovali vakcínou od čínskej firmy Sinopharm. Používajú sa aj vakcíny od firiem Pfizer a AstraZeneca, ako aj ruský Sputnik V.


Zdroj: Webnoviny.sk - Srbskí epidemiológovia volajú po núdzovom stave, noví infikovaní pribúdajú rýchlo i napriek očkovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komisia vyšetrujúca smrť Lučanského by mala čoskoro ukončiť svoju prácu, Kolíková očakáva výsledky
<< predchádzajúci článok
Slovenskí záhradníci vytvorili iniciatívu, chcú podporiť záujem Slovákov o záhradkárčenie a domáce firmy

Srbskí epidemiológovia volajú po núdzovom stave, noví infikovaní pribúdajú rýchlo i napriek očkovaniu - diskusné fórum čitateľov