Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júla 2019

Starostka Z. Aufrichtová je pobúrená udalosťami na Ventúrskej uliciNa snímke príslušníci polície zatýkajú výtržníkov v Starom Meste v Bratislave, 10. júla 2019.Zdieľať
Na snímke príslušníci polície zatýkajú výtržníkov v Starom Meste v Bratislave, 10. júla 2019. Foto: TASR - Adel Ghannam
Bratislava 11. júla (TASR) – Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová je pobúrená stredajšou (10. 7.) bitkou futbalových chuligánov na Ventúrskej ulici. "Vyjadrujem pohoršenie až pobúrenie z neakceptovateľného správania fanúšikov v centre Starého Mesta," uviedla v reakcii pre TASR Aufrichtová s tým, že bezpečnosť obyvateľov musí byť prvoradá.


Šéfka staromestskej samosprávy okamžite po udalostiach komunikovala s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom a náčelníkom mestskej polície Marekom Gajdošom. Na miesto bola vyslaná hliadka dobrovoľného hasičského zboru Starého Mesta, pre zabezpečenie ranného poriadku boli v pohotovosti Technické služby Starého Mesta (TSSM). Ulicu dočisťovali ráno pracovníci spoločnosti spolu s čistiacim autom.

Situácia na Ventúrskej ulici po bitke. Foto: TASR/Adel Ghannam


"Čo sa týka škôd na majetku mestskej časti, na Ventúrskej ulici máme Zichyho palác a neboli hlásené žiadne škody na majetku a ani na žiadnom inom majetku v správe mestskej časti," uviedla samospráva. Starostka zároveň poznamenala, že mestská časť naďalej rokuje o spolupráci s mestskou a štátnou políciou, keďže vlastné bezpečnostné zložky nemá. "Prebiehajú rokovania o úzkej spolupráci práve pri takýchto vypätých situáciách, napríklad včasným informovaním o takýchto rizikách, aby aj mestská časť mohla urobiť preventívne opatrenia," skonštatovala Aufrichtová.

Centrum Bratislavy po bitke fanúšikov, 10. júla 2019. Foto: Facebook Polícia Slovenskej Republiky.


Polícia informovala, že po stredajšej bitke na Ventúrskej ulici zadržala a zaistila 107 osôb. Z toho 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Prokuratúra zatiaľ neeviduje žiadne obvinenie v prípade. Pri incidente došlo k viacerým zraneniam. Záchranári uviedli, že deväť mužov odviezli do nemocnice, ďalších ošetrili na mieste. Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na štvrtkový futbalový zápas svojho tímu v Ružomberku. Poľskí a holandskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúskym komisárom EÚ by mal byť naďalej Hahn, navrhuje Bierleinová
<< predchádzajúci článok
Ukrajinský parlament schválil nový zákon o voľbách

Starostka Z. Aufrichtová je pobúrená udalosťami na Ventúrskej ulici - diskusné fórum čitateľov