Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. júla 2020

Štart prvej arabskej misie na Mars znovu odložili, na vine je opäť zlé počasieŠtart prvej arabskej vesmírnej misie na Mars z Japonska znovu odložili pre zlé počasie. Vyslanie sondy Amal do vesmíru z japonského ostrova Tanegašima už v utorok pritom pre nepriazeň počasia presunuli na ...Zdieľať
gettyimages 1142542838 676x451 15.7.2020  - Štart prvej arabskej vesmírnej misie na Mars z Japonska znovu odložili pre zlé počasie. Vyslanie sondy Amal do vesmíru z japonského ostrova Tanegašima už v utorok pritom pre nepriazeň počasia presunuli na piatok.


Spoločnosť Mitsubishi Heavy Industries, ktorá poskytuje misii nosnú raketu H-IIA, v stredu oznámila, že štart presunuli na bližšie nešpecifikovaný dátum.

Saudskoarabský tím na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že štart sa uskutoční neskôr počas júla. Mitsubishi obyčajne oznamuje štarty rakiet prinajmenšom dva dni pred plánovaným termínom.

Japonsko už viac ako týždeň v mnohých oblastiach sužujú lejaky, ktoré na ostrove Kjúšu vyvolali smrtiace zosuvy bahna a záplavy.

Amal, čo znamená nádej, by sa mala dostať k Marsu vo februári 2021. Okolo červenej planéty by mala obiehať najmenej dva roky. Sonda bude vybavená tromi typmi senzorov, ktoré budú po prvý raz merať komplexné zloženie atmosféry Marsu počas rôznych období.

V nadchádzajúcich dňoch by mali vyštartovať aj ďalšie dve misie na Mars - americká a čínska. Japonsko si na rok 2024 naplánovalo misiu na mesiac tejto planéty.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štart prvej arabskej misie na Mars znovu odložili, na vine je opäť zlé počasie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák tento rok nebude, odloží sa na budúci september
<< predchádzajúci článok
Herečka Naya Rivera nebola pod vplyvom drog, pitva ukázala skutočnú príčinu smrti

Štart prvej arabskej misie na Mars znovu odložili, na vine je opäť zlé počasie - diskusné fórum čitateľov