Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

15. júla 2020

Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák tento rok nebude, odloží sa na budúci septemberZavedenie elektronického skúšobného testu, ktorým sa od 1. septembra tohto roku mala vykonávať teoretická skúška žiadateľa o udelenie vodičského oprávnenia a osoby podrobujúcej sa preskúšaniu odbornej ...Zdieľať
gettyimages 1125351656 676x451 15.7.2020 - Zavedenie elektronického skúšobného testu, ktorým sa od 1. septembra tohto roku mala vykonávať teoretická skúška žiadateľa o udelenie vodičského oprávnenia a osoby podrobujúcej sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti, sa má posunúť o rok. Vyplýva to z vyhlášky ministerstva vnútra, ktorú rezort predložil do medzirezortného pripomienkového konania.


„Vzhľadom na nedávnu epidemiologickú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 ministerstvo zatiaľ nemohlo zabezpečiť potrebné materiálno-technické vybavenie pre elektronické skúšobné testy,“ konštatuje rezort.

Elektronické testy by tak podľa ministerstva mali fungovať od septembra 2021. Návrh rezortu je možné pripomienkovať do 27.júla.


Zdroj: Webnoviny.sk - Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák tento rok nebude, odloží sa na budúci september © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tesla už nebude môcť používať termín autopilot, nemecký súd ho označil za klamlivý a zavádzajúci
<< predchádzajúci článok
Štart prvej arabskej misie na Mars znovu odložili, na vine je opäť zlé počasie

Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák tento rok nebude, odloží sa na budúci september - diskusné fórum čitateľov