Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. júla 2022

Štátnym zamestnancom od nového roka stúpnu platy o sedem percent a učiteľom o desať, návrh je už v pripomienkovom konaníŠtátnym a verejným zamestnancom sa od začiatku budúceho roka zvýšia platy o 7 percent a od septembra budúceho roka o ďalších 10 percent. Prilepšia si aj ...Zdieľať
gettyimages 838906078 676x451 29.7.2022 (Webnoviny.sk) - Štátnym a verejným zamestnancom sa od začiatku budúceho roka zvýšia platy o 7 percent a od septembra budúceho roka o ďalších 10 percent.

Prilepšia si aj učitelia


Platy učiteľov vysokých škôl a výskumných a vývojových zamestnancov, ako aj platy pedagogických a odborných zamestnancov od začiatku budúceho roka stúpnu o 10 percent a od 1. septembra budúceho roka o ďalších 12 percent.

Vyplýva to z návrhov nariadení vlády, ktoré Úrad vlády SR predložil do pripomienkového konania. Legislatívne návrhy vychádzajú z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na obdobie od 1. januára 2023 do 31. augusta 2024.

Miliónové zaťaženie štátneho rozpočtu


Zvýšenie platov štátnych a verejných zamestnancov si v budúcom roku vyžiada zo štátneho rozpočtu spolu takmer 740 miliónov eur a v roku 2024 takmer 1,22 miliardy eur.

Od začiatku júla tohto roka sa platy v štátnej a verejnej správe zvýšili o 3 percentá.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štátnym zamestnancom od nového roka stúpnu platy o sedem percent a učiteľom o desať, návrh je už v pripomienkovom konaní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vagnerovci spáchali masovú vraždu na ukrajinských zajatcoch v Olenivke. Nechali explodovať priestory, kde ich držali
<< predchádzajúci článok
Podnikateľ známy z kauzy „Slovenský Texas“ sa koncom septembra postaví pred súd, mal uplácať políciu a kriminalistov