Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. novembra 2021

Štátnym zamestnancom v Nemecku zvýšia mzdy o 2,8 percenta, dostanú aj bonus pre záťaž počas pandémieZhruba 3,5 miliónom štátnych zamestnancov nemeckých spolkových krajín v budúcom roku zvýšia mzdy o 2,8 percenta a vyplatia im nezdanenú odmenu v sume 1 300 eur pre záťaž v dôsledku pandémie ochorenia ...Zdieľať
gettyimages 511747502 676x442 30.11.2021 (Webnoviny.sk) - Zhruba 3,5 miliónom štátnych zamestnancov nemeckých spolkových krajín v budúcom roku zvýšia mzdy o 2,8 percenta a vyplatia im nezdanenú odmenu v sume 1 300 eur pre záťaž v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19.


Na základe dohody, o ktorej v pondelok informovali odborové organizácie ver.di a dbb sa zvýšia platy a vyplatia odmeny za rizikovú prácu aj niektorým zdravotníkom a profesionálnym opatrovateľom a nezdanený bonus v sume 650 eur dostanú aj učni a stážisti.

Odborové organizácie pôvodne žiadali rast platov o 5 percent s odôvodnením, že sa zvýšili náklady na živobytie a ich členovia počas pandémie čelia dodatočnému tlaku. Odborári a väčšina nemeckých spolkových krajín dohodu dosiahli po sérii štrajkov, predovšetkým v sektore zdravotníctva, a platí na najbližšie dva roky.

Dohoda je platná pre štátne nemocnice, školy, políciu, hasičov a úradníkov vo všetkých spolkových krajinách okrem Hesenska, kde podobnú zmluvu uzavreli už minulý mesiac.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štátnym zamestnancom v Nemecku zvýšia mzdy o 2,8 percenta, dostanú aj bonus pre záťaž počas pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ozbrojený gang zaútočil na väznicu a oslobodil z nej vyše 250 väzňov
<< predchádzajúci článok
SNEŽENIE A SILNÝ VIETOR: SHMÚ vydal výstrahy takmer pre celé Slovensko

Štátnym zamestnancom v Nemecku zvýšia mzdy o 2,8 percenta, dostanú aj bonus pre záťaž počas pandémie - diskusné fórum čitateľov