Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júna 2021

Status pendlera sa podľa ministra Korčoka bude meniť iba v krajnom prípadeStatus pendlera by sa podľa šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nom. SaS) menil iba v krajnom prípade a ak by to bolo nevyhnutné. Minister to ...Zdieľať
bp_1866 676x451 23.6.2021 (Webnoviny.sk) - Status pendlera by sa podľa šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nom. SaS) menil iba v krajnom prípade a ak by to bolo nevyhnutné. Minister to povedal po stredajšom rokovaní vlády.


„Chcem ubezpečiť, že takéto opatrenia, ktoré naozaj majú veľký dopad na pendlerov, to bude robené v krajnom prípade a ak to bude nevyhnutné. Nie je to robené preto, aby sme sťažili život tým, ktorí cez hranice chodia,“ povedal Korčok.

Dodal, že v utorok 22. júna bol v Komárne, kde videl, ako funguje dochádzanie za prácou a nákupmi u Slovákov cez most ponad Dunaj. „Berme do úvahy to, že je tu riziková situácia s delta variantom a je potrebné sa pred ním chrániť a prispôsobovať tomu aj opatrenia,“ uzavrel minister.


Zdroj: Webnoviny.sk - Status pendlera sa podľa ministra Korčoka bude meniť iba v krajnom prípade © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Povinné očkovanie by malo mať zákonný základ, Kolíková diskutuje s Lengvarským
<< predchádzajúci článok
Na slovenských hraniciach môže nastať kolaps, varuje minister Mikulec

Status pendlera sa podľa ministra Korčoka bude meniť iba v krajnom prípade - diskusné fórum čitateľov