Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2021

Stíhaný prešovský krajský poslanec sa chce dohodnúť so súdom, čelí obvineniu z nepriamej korupciePoslanec zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja Jozef K. ...Zdieľať
sud 2 676x473 22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanec zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja Jozef K. obvinený z nepriamej korupcie má záujem o dohodu o vine a treste. Ako vyplýva z rozpisu súdnych pojednávaní, Špecializovaný trestný súd za účelom schvaľovania dohody medzi obvineným a prokurátorom vytýčil na 8. júla verejné zasadnutie na pracovisku v Banskej Bystrici.


Prešovského krajského poslanca, ktorý v minulosti pôsobil aj ako riaditeľ Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Prešov, obvinili orgány činné v trestnom konaní z nepriamej korupcie v súvislosti s údajným úplatkom vo výške 100-tisíc eur.

Ten mal podľa medializovaných informácií súvisieť so zámerom sprivatizovať menšinový podiel v prešovskej SAD. Po vznesení obvinenia sa Jozef K. vzdal funkcie v spoločnosti.

Najvyšší súd ešte koncom apríla zamietol sťažnosť obvineného voči vzatiu do väzby.


Zdroj: Webnoviny.sk - Stíhaný prešovský krajský poslanec sa chce dohodnúť so súdom, čelí obvineniu z nepriamej korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Briti začali rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode
<< predchádzajúci článok
Marcinková víta tvrdé sankcie voči režimu Lukašenka v Bielorusku, trvá na prepustení novinára Prataseviča

Stíhaný prešovský krajský poslanec sa chce dohodnúť so súdom, čelí obvineniu z nepriamej korupcie - diskusné fórum čitateľov